خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10996
۱۴۰۰/۰۵/۱۸ - ۱۱:۰۶
رئیس دانشگاه علوم پزشکی:

استقبال ضعیف از واکسیناسیون کرونا در سیستان و بلوچستان/ برخی سازمان‌ها کمتر از ۱۰ درصد استقبال کرده‌اند

استقبال ضعیف از واکسیناسیون کرونا در سیستان و بلوچستان/ برخی سازمان‌ها کمتر از ۱۰ درصد استقبال کرده‌اند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: درخواست‌های متعددی از سوی برخی سازمان‌ها برای واکسیناسیون کارکنانشان به ما ارائه می‌شود، اما در برخی از این گروه‌ها با وجود اخذ مجوز از وزارت بهداشت کمتر از ۱۰ درصد استقبال وجود دارد.

به گزارش اس.بی پرس،  سیدمحمد هاشمی شهری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در جلسه ستاد بحران کرونای دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در آستانه ماه محرم، اظهار داشت: گونه دلتا مسری‌ترین عضو خانواده کرونا است؛ قدرت سرایت ویروس جهش یافته دلتا به حدی بوده که اعلام شده در فضای باز هم قابل انتقال است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: با توجه به آغاز ایام محرم، فصل‌الخطاب برای برگزاری مراسم عزاداری مصوبات ستاد‌های کشوری و استانی کرونا است. همکاران ما در واحد سلامت محیط و کار از ابتدای بحران به صورت بی‌وقفه در حال فعالیت هستند. ثمربخش بودن نظارت‌های بهداشتی منوط به همکاری مجدانه همه نهاد‌های مرتبط و از جمله فرمانداران و مسئولین هیئت مذهبی است.

 

وی گفت: درصد پوشش واکسیناسیون در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به ۱۸ درصد رسید. علاوه بر فراخوان و دعوت داوطلبانه، از اهرم‌های اجرایی هم کمک خواهیم گرفت. تاکنون بیش از ۱۴۴ هزار دوز واکسن کرونا در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تزریق شده و هیچگونه عارضه جدی ناشی از تزریق واکسن کرونا اعلام نشده است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خاطرنشان کرد: از گروه‌های هدف درخواست می‌کنم برای تزریق واکسن به مراکز تجمیعی واکسیناسیون مراجعه کنند. هم‌اکنون گروه سنی بالای ۴۳ می‌توانند نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند. در مناطق سیاری و عشایری گروه سنی ۱۸ سال به بالا واکسینه می‌شوند.

 

هاشمی شهری بیان کرد: علاوه بر فراخوان و دعوت داوطلبانه برای واکسن کرونا، از اهرم‌های اجرایی و تشویقی هم کمک خواهیم گرفت. با وجود افزایش استقبال از واکسیناسیون به نسبت روز‌ها و هفته‌های قبل، هنوز هم به نقطه مطلوب نرسیده‌ایم.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: درخواست‌های متعددی از سوی برخی سازمان‌ها و نهاد‌ها برای واکسیناسیون کارکنانشان به ما ارائه می‌شود، اما متاسفانه در برخی از این گروه‌ها، با وجود اخذ مجوز از وزارت بهداشت کمتر از ۱۰ درصد استقبال وجود داشته است. دیدگاه کلی دانشگاه افزایش تعداد دریافت کنندگان واکسن است و در رایزنی‌هایی که با نهاد‌های نظارتی هم داشتیم در این زمینه اشتراک نظر وجود دارد.

 

وی تصریح کرد: اگر مدیریت نکنیم، موج اخیر حضور خواهران و برادران جنگ‌زده کشور افغانستان وضعیت شکننده بهداشتی استان را تشدید می‌کند. در حال حاضر معضل اصلی ما در هر نوع جا به جایی جمعیتی انتقال ویروس کرونا است. با این وجود تهدیدات دیگری مانند فلج اطفال، التور، مالاریا و سایر بیماری‌های عفونی و واگیردار هم در این برهه از زمان وجود دارد.

 

هاشمی شهری با اشاره به اینکه نظام بهداشت و درمان تحولات منطقه و جا به جایی‌های جمعیتی را به دقت زیر نظر دارد، گفت: با وجود درگیر بودن در بحران کرونا، نظام مراقبت سندرمیک بیماری‌ها در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مدیریت مهاجرت جنگ‌زدگان را هدف‌گذاری کرده و در صورت نیاز از ظرفیت نهاد‌هایی مثل هلال احمر استفاده خواهیم کرد.

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد