خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10998
۱۴۰۰/۰۵/۱۸ - ۱۲:۰۲
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی:

طرح اقدام ملی مسکن در سیستان و بلوچستان با پیشرفت میانگین ۳۵ درصدی درحال اجراست

طرح اقدام ملی مسکن در سیستان و بلوچستان با پیشرفت میانگین ۳۵ درصدی درحال اجراست
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: طرح اقدام ملی مسکن این استان در قالب ساخت ۵ هزار و ۷۴۶ واحد با میانگین ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی با قوت در حال اجراست.

به گزارش اس.بی پرس، ابوالفضل مهدیار اظهار داشت: به منظور بهره مندی بخش قابل توجهی از شهروندان استان از این طرح ملی زمین برای احداث افزون بر ۱۶ هزار واحد مسکونی توسط این اداره کل تامین شد.

 

وی ادامه داد: مجموع ثبت نام کننده این طرح در سیستان و بلوچستان ۳۴ هزار و ۱۴۳ نفر بودند که از این تعداد  ۷۷۵۲ نفر واجد شرایط شناخته شدند که  از میان آنها ۵ هزار و ۷۴۶ نفر اقدام به واریز وجه مورد نظر نمودند.

 

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه تمام پروه های طرح اقدام ملی مسکن در استان فعال است،تصریح کرد: تلاش می شود عملیات اجرایی این طرح هر چه سریع تر به اتمام برسد و واحدها به متقاضیان واجد شرایط تحویل شود.

 

مهدیار داشتن حداقل پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا، متاهل بودن، نداشتن سابقه سکونت ملکی به نام خود و افراد تحت تکفل از فروردین سال ۸۴ تاکنون و عدم استفاده از هیچکدام از امکانات دولتی مانند زمین و یارانه مسکن را از شرایط ثبت نام در این طرح  عنوان کرد و افزود: این پروژه از طریق آورده متقاضیان و تسهیلات بانکی ساخته می‌شود.

 

وی متعادل شدن بازار مسکن، کوتاه شدن دست دلالان از بازار مسکن، ارائه مسکن به مصرف‌کنندگان واقعی بویژه خانه اولی‌ها با قیمت تمام شده پایین و کیفیت بالا را از مهمترین اهداف این طرح ملی برشمرد.

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha