خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11009
۱۴۰۰/۰۵/۱۹ - ۰۰:۴۱
شما در کدام دسته جای دارید؟

رنج‌های ماندگارِ مردم سیستان و بلوچستان از نبودِ خبرنگارِ مطالبه‌گر است/ روز خبرنگار را به شما تبریک نمی‌گویم

رنج‌های ماندگارِ مردم سیستان و بلوچستان از نبودِ خبرنگارِ مطالبه‌گر است/ روز خبرنگار را به شما تبریک نمی‌گویم
مردم سیستان‌وبلوچستان برای حل مشکلاتشان نیازمند خبرنگار هستند؛ خبرنگاری که حتی بدون مجوز برای گرفتن حق مردمش یقه چاک دهد و در میدان عمل پای بگذارد. خبرنگاری که از بیان نقدها نترسد. خبرنگاری که بکوشد و تمام کشور را برای حل مشکلات مردمش بسیج نماید. خبرنگاری که ...

اس.بی پرس ـ فاطمه شیرزایی: خبرنگاران سخت‌کوش سیستان‌وبلوچستان حالا که روز خبرنگار هم گذشت و تعریف و تمجیدهای رؤسا و پشت‌میزنشین‌ها تمام شد، بیایید نگاهی به معنا و مفهوم خبرنگار بیندازیم تا اگر لازم شد معنایش را در استانمان تغییر دهیم یا حتی طرحی نو دراندازیم.

آیا خبرنگار فقط اوست که پایگاه خبری‌اش مجوز دارد و به جلسات پرطمطراق آقای مسئول دعوت می‌شود تا عکس یادگاری و لوح تقدیرش را بگیرد، همان را به نمایش بگذارد و دهان به گفتن رنج مردم نگشاید؟!

آیا خبرنگار کسی هست که حقایق را می‌داند، اما برای حفظ جایگاهش که مبادا به جلسه بعدی دعوت نشود یا نکند شکایاتی به خاطره گفتن حقایق گوشه پرونده‌اش برود، سکوت را به فریاد رنج مردم ترجیح می‌دهد؟!

آیا خبرنگار کسی است که به حضور در جلسات نمادین اکتفا می‌کند و صرفاً آنچه گفته شد و اتفاق افتاد را برای فلان اداره می‌نگارد بدون ذره‌ای مطالبه‌ی حق مردم؟!

آیا خبرنگار همانی است که سال‌ها قبل در نبود رسانه‌های رسمی و حرفه‌ای و فقر مطالبه گران اجتماعی، اسم و سابقه‌ای برای خود دست‌وپا کرده و اکنون در پشت پرده با مسئولین بی‌کفایت زده بند می‌کند و به فرموده آن‌ها به مدیران قبلی یا دسته مخالف حمله و از مدیران جدیدی و دسته خودی تعریف می‌کند؟

اگر شما نیز چنین خبرنگاری هستید، متأسفم و روز خبرنگار را به شما تبریک نمی‌گویم. البته اگر خاطرم ماند، روز روابط‌ عمومی‌، پیام تبریکی برایتان ارسال می‌کنم.

خبرنگار در مکتب شهید خزایی ها، نمی‌ترسد؛ نه از تهدید، نه از شکایت و نه حتی از مرگ. او فقط آنچه را اتفاق افتاده است، نمی‌نویسد؛ بلکه تحلیل می‌کند، مطالبه می‌کند و به چالش می‌کشد. او در خانه و پشت میزتحریرش آرام نمی‌گیرد و هر آنچه لازم است و در توان دارد، انجام می‌دهد تا مردم را به حقوق ضایع‌شده‌شان، برساند.

در روزگاری که فلان کاربر اینستاگرام بدون هیچ‌گونه کبکبه و دبدبه‌ای در صفحه شخصی‌اش می‌تواند با نشر موضوعی، موج عظیمی در کشور راه بیندازد و جریان ساز باشد، بگذار خبرنگار و مطالبه‌گر بدون مجوز باشد؛ اوست که مردم را به حقشان می‌رساند، نه خبرنگار مجوز دارِ شکل کاریِ که فقط دغدغه‌اش لوح تقدیر و کارت هدیه است.

مخلص کلام؛ مردم سیستان‌وبلوچستان برای حل مشکلاتشان نیازمند خبرنگار هستند. خبرنگاری که حتی بدون مجوز برای گرفتن حق مردمش یقه چاک دهد و در میدان عمل پای بگذارد. خبرنگاری که از بیان نقدها نترسد. خبرنگاری که بکوشد و تمام کشور را برای حل مشکلات مردمش بسیج نماید. خبرنگاری که ...

اگر چنین خبرنگاری هستید، روزتان مبارک باد.
 

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد