خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11012
۱۴۰۰/۰۵/۱۹ - ۱۰:۱۸

آغاز برداشت میگو از مجتمع پرورش میگو شهید صنعتی گواتر

آغاز برداشت میگو از مجتمع پرورش میگو شهید صنعتی گواتر
معاون آبزی‌پروری شیلات سیستان وبلوچستان گفت: برداشت میگو از مجتمع پرورش میگو شهید صنعتی_گواتر، در نوار ساحلی جنوب سیستان و بلوچستان آغاز شد.

به گزارش اس.بی پرس، حمید رضا نصیری معاون آبزی‌پروری شیلات سیستان وبلوچستان با اعلام خبر آغاز برداشت میگو از مزارع مجتمع پرورش میگو شهید صنعتی_گواتر، گفت:امسال با اقدامات صورت گرفته و همت بهره برداران سخت کوش پرورش میگو و تلاش جمعی شیلات، دامپزشکی و تحقیقات شیلات که در قالب کارگروه و کمیته فنی میگو استان صورت گرفت بیش از ۶۴۰ هکتار از مزارع پرورش میگو مجتمع گواتر زیرکشت قرار گرفتند.

 

حمید رضا نصیری گفت: در سال آتی با توجه به اقدامات زیر بنایی شیلات در مجتمع گواتر و ان شاا.. ورود مجتمع‌های پرورش میگو رودیک و کشت و صنعت مکران (گوردیم) به فرآیند تولید و پرورش میگو، شاهد افزایش قابل توجهی در سطح زیر کشت و تولید میگو در نوار ساحلی جنوب استان خواهیم بود.

 

وی افزود: اقدامات مناسب بهره برداران میگو در خصوص آماده‌سازی مزارع و همچنین فعالیت مراکز تکثیر میگو با همکاری‌های سازنده با مجموعه دامپزشکی استان و بویژه ادارات دامپزشکی شهرستان‌های چابهار و کنارک، همچنین مشاوره‌ها وکمک‌های فنی کارآمد مجموعه مرکز تحقیقات شیلاتی آب‌های دور چابهار در کنار اقدامات زیر بنایی شیلات استان و راهبری صنعت در قالب کارگروه و کمیته فنی به قرار گرفتن مدیریت صنعت در مسیر صحیح کمک شایانی نموده است.

 

وی تصریح کرد: برداشت میگو تا شهریورماه ادامه خواهد داشت و پیش بینی می‌شود بیش از ۱۲۰۰ تن میگو برداشت شود.

 

معا آبزی پروری شیلات استان افزود امسال بیش از ۱۰۰۰ هکتار از مزارع پرورش میگو شهید صنعتی_گواتر آماده فعالیت بودند که مباحثی همچون نوسانات قیمت ارز و به نوعی بی ثباتی شرایط اقتصادی کشور، بالا رفتن قیمت نهاده‌ها و هزینه‌های تولید، مسائل و مشکلات در تامین پست لارو (بچه میگو) به موقع و... باعث شد تمام اراضی آماده تحت کشت قرار نگیرند، اما علی رغم مسائل و مشکلات مذکور در سال جاری بیش از ۵۰ درصد افزایش سطح زیر کشت نسبت به سال گذشته داریم.

 

گفتنی است: آبزی پروری و بویژه آبزی‌پروری میگو در نوار ساحلی جنوب استان سیستان و بلوچستان در ۴ شهرستان زرآباد، کنارک، چابهار و دشتیاری ظرفیت‌های قابل توجهی را به لحاظ تولید و تامین پروتئین با کیفیت و به تعبیری امنیت غذایی و همچنین ایجاد اشتغال را دارد و از مزیت‌های منطقه بوده که ان شاا... فعال سازی ظرفیت‌های آبزی پروری می‌تواند در توسعه اقتصادی، اجتماعی و امنیتی منطقه و کشور نقش بسزائی داشته باشد.

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha