خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11018
۱۴۰۰/۰۵/۱۹ - ۱۱:۱۷

کمپین رفع مشکل آب مردم زهک آغاز شد

کمپین رفع مشکل آب مردم زهک آغاز شد
کمپین«# نذر_ آب» برای رفع مشکل آب آشامیدنی شهرستان زهک توسط موسسه خیریه نیکان ماموت آغاز شد.

به گزارش اس.بی پرس، طی بررسی‌های صورت گرفته، خانه‌های شهرستان زهک به دلیل داشتن لوله‌کشی‌های قدیمی و فرسوده، درصد کدورت بالا و بوی نامطلوب، آب غیرقابل شرب دارد.

 

خانواده‌ها در این منطقه به آب آشامیدنی بهداشتی دسترسی ندارند و نزدیک‌ترین مرکز فروش آب کیلومترها از روستای آنها فاصله دارد.


مدیرعامل موسسه خیریه نیکان ماموت در این رابطه گفت: خیریه نیکان طبق قراری که از قبل با خود و مردم داشت پروژه آبرسانی به شهرستان زهک از توابع سیستان و بلوچستان را آغاز کرد. در شهرستان زهک ۲۲ هزار و ۴۹۶ خانواده زندگی می‌کنند که دسترسی به آب بهداشتی و سالم ندارند و باید برای خرید آب آشامیدنی به مراکز تصفیه در شهرهای اطراف مراجعه کنند.

 

نازک فردوس افزود: طی کردن این مسیر طولانی از روستا به مراکز تصفیه آب و حمل و نقل مخازن سنگین پر از آب، برای اکثر شهروندان از لحاظ مالی و جسمی مشکلات بسیاری ایجاد کرده است.

 

وی با بیان اینکه همه موجودات کره زمین به اقتضای وجود، نیاز به آب دارند و آب بر سلامتی، وقت و امکانات بشر تاثیر می گذارد، بیان کرد: هموطنان در سیستان و بلوچستان بدون آب شرب سالم روزگار سختی را می‌گذرانند و کوچک‌ترین کمک، زندگی شهروندان شهرستان زهک را راحت تر و بهتر خواهد کرد.

 

مدیرعامل خیریه نیکان ماموت ادامه داد: با بررسی منطقه و بخش‌های شهرستان زهک به این نتیجه رسیدیم مشکل آب شهرستان زهک را می‌توان با اجرای دو فاز حل کرد. فاز اول، تامین و نصب دستگاه‌های تصفیه آب در ۱۰ روستا از توابع شهرستان زهک واقع در دهستان‌های بخش خمک، جزینک و مرکزی است.

 

فاز دوم، تامین تاسیسات لوله کشی در روستاهایی است که بدون مجاری مناسب جهت آبرسانی هستند که اجرای لوله کشی با همکاری شرکت آبفای شهرستان و جمعیت هلال احمر انجام می‌گیرد.

 

وی افزود: برای اجرای طرح نذر آب در شهرستان زهک مبلغ ۲۰ میلیارد ریال (معادل دو میلیارد تومان) برآورد شده است.

 

بر این باوریم که یک دست صدا ندارد و به تنهایی نمی‌شود کاری کرد. به همین دلیل در طرح نذر آب همت و حمایت همه عزیزان را می‌طلبیم. تا ابد فراموش نخواهیم کرد که نام و نشان نیکشان کنار نام خیریه نیکان ماموت به عنوان کسی که قلبش برای مردم سرزمینش می‌تپد و آسایش مردم زهک را مسئولیت اجتماعی خود می‌داند خواهد درخشید.

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد