خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11022
۱۴۰۰/۰۵/۱۹ - ۱۶:۰۸
فرمانده انتظامی:

آمادگی کامل پلیس سیستان و بلوچستان برای برقراری نظم و امنیت ایام محرم

آمادگی کامل پلیس سیستان و بلوچستان برای برقراری نظم و امنیت ایام محرم
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از انجام برنامه‌ریزی‌های لازم برای برقراری نظم و امنیت ایام محرم برابر مصوبات ابلاغی و شیوه نامه های بهداشتی در استان خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، سردار احمد طاهری امروز با تسلیت آغاز ماه محرم الحرام و سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بیان داشت: اساسا برنامه های فرهنگی و مذهبی که از سوی متولیان امر در سطح جامعه اجرا می شوند به نوبه خود بسیار امنیت آفرین هستند و صیانت از ارزش های اسلامی مهمترین هدف ارگان های انقلابی است.

 

وی افزود: پلیس نیز توفیق دارد در حوزه برگزاری این آئین و مراسمات به نحو موثری دخیل باشد و ضمن برقراری نظم و امنیت از ظرفیت های معنوی این مراسمات بهره ببرد.

 

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: در همین رابطه با توجه به ورود این ماه پر فضیلت، پلیس همچون سال های گذشته این آمادگی را دارد که با تمام توان به استقبال ایام سوگواری آقا ابا عبدالله الحسین(ع) برود و از هم اکنون آماده هستیم برابر تصمیماتی که در حوزه بهداشت و نحوه برگزاری مراسمات گرفته می شود ایفای نقش و به خادمان و عزاداران خدمت رسانی کنیم.

 

وی با اشاره به ارتقای آماد‌گی رده‌های پلیس در سراسر استان به منظور تامین نظم و امنیت مجالس عزاداری اظهار داشت: در راستای بزرگداشت حماسه عظیم کربلای حسینی و حفظ آرامش هیئت‌های مذهبی و آحاد مردم عزادار، واحد گشت خودرویی،موتورسوار و پیاده با انجام گشت زنی هدفمند ضمن پیشگیری از وقوع جرایم در راستای تامین نظم و امنیت مجالس عزاداری نقش آفرینی خواهند کرد.

 

این مقام ارشد انتظامی بر ضرورت همراهی مردمی در ثبات امنیت تاکید و تصریح کرد: موفقیت پلیس به شدت تحت تاثیر عوامل محیط برون سازمانی است و برای این که رکن اصلی پلیس جامعه محور، یعنی مشارکت مردم نهادینه و عملیاتی شود، مستلزم تبیین و فراهم آمدن ساز و کارها و الزامات مشارکت مردم در امور انتظامی برای پیشگیری از جرم است.

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha