خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11027
۱۴۰۰/۰۵/۱۹ - ۱۶:۲۷
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای:

پرداخت تسهیلات کرونا به بیش از ۱۰۰۰ راننده حمل و نقل عمومی سیستان و بلوچستان

پرداخت تسهیلات کرونا به بیش از ۱۰۰۰ راننده حمل و نقل عمومی سیستان و بلوچستان
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: ۱۱۰۴راننده سواری، اتوبوسی ومینی بوس برون شهری این استان که در ایام شیوع کرونا دچار خسارت شده اند در سال جاری وام ۶۰ میلیون ریالی دریافت کردند.

به گزارش اس.بی پرس، به نقل از اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، تیمور باقری اظهارکرد: در پی شیوع ویروس کرونا، رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی بین شهری از این مسئله متضرر گردیده و مانند دیگر مشاغل، کسب و کار آن‌ها نیز با مشکل مواجه شد.

 

وی ادامه داد: در این راستا با توجه به تصمیمات ستاد ملی کرونا به منظور کمک به واحدهای آسیب دیده از این بیماری، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی تسهیلات بانکی به مبلغ ۱۲۰ میلیون ریال برای بنگاه های آسیب دیده به ازای هر نفر شاغل و ۶۰ میلیون ریال برای شاغلین حقیقی بیمه شده در نظر گرفته است.

 

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با پیگیری های به عمل آمده تاکنون ۲۵۵۴ راننده در سامانه کاراثبت نام نموده اندکه از این تعداد به ۱۱۰۴راننده ناوگان حمل و نقل عمومی استان مبلغ ۶۶ میلیارد و ۲۴۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است و بقیه پرونده رانندگان از طریق بانک های عامل در دست بررسی می باشد.

 

باقری افزود: همچنین در سال جاری تاکنون  ۱۳ شرکت مسافربری سیستان و بلوچستان در سامانه کارا ثبت نام کرده اند که تعداد۴ شرکت مسافربری سیستان و بلوچستان با اشتغال ۱۵ نفرمبلغ  یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است.

 

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: در حال حاضر ۲ هزار و ۳۷۰راننده مسافری فعال، ۹۰۷ دستگاه ناوگان اتوبوسی، هزار و ۴۰۳ دستگاه ناوگان مینی بوسی و ۷۷۶ دستگاه ناوگان سواری فعال در سیستان و بلوچستان به هموطنان گرامی خدمات ارائه می دهند.

 

انتهای پیام/

 

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha

اخبار