خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11030
۱۴۰۰/۰۵/۲۰ - ۰۹:۲۸
مدیرکل راه و شهرسازی:

بیش‌از ۳۵هزار مترمربع از اراضی دولتی در سیستان‌ و بلوچستان رفع تصرف شد

بیش‌از ۳۵هزار مترمربع از اراضی دولتی در سیستان‌ و بلوچستان رفع تصرف شد
مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان از رفع تصرف ۳۵ هزار و ۱۴۱ متر مربع از اراضی دولتی در چهار ماهه نخست امسال توسط یگان حفاظت از اراضی این اداره‌کل خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، عطاء اله اکبری مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان اظهارداشت: اراضی دولتی  در قالب ۲۰ پرونده با تلاش یگان حفاظت اراضی این اداره کل در راستای اجرای طرح تشدید حفاظت اراضی و پیشگیری از وقوع تصرفات در حوزه رفع تصرفات و تعرضات از اراضی تحت مالکیت سازمان ملی زمین و مسکن آزادسازی و به بیت‌المال بازگردانده شد.

 

وی ادامه داد: اراضی ملی رفع تصرف شده این مدت دارای ارزش حدود ۲۴۱ میلیارد تومان بوده که با تلاش ماموران حفاظت اراضی و پیشگیری از وقوع تصرفات و با همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی آزاد شده است.

 

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: یگان حفاظت این اداره کل با توجه به مسوولیت و وظایف خود بدون اغماض با سودجویان و متعرضان به اراضی ملی و دولتی به صورت جدی و قانونی برخورد می‌کند.

 

وی با اشاره به نقش مردم در پیشگیری از تصرف و حفاظت از زمین‌های ملی گفت: شهروندان باید در زمان خرید زمین و ملک، برای اطمینان از اصالت آن از این اداره کل استعلامات لازم را بگیرند.

 

اکبری ادامه داد: بسیاری از افراد به صورت قولنامه ای زمین را خریداری کرده و بعدها مشخص می‌شود جزو زمین‌های ملی و دولتی است که در چنین شرایطی افراد علاوه بر ضرر مالی مجبور به پرداخت خسارت نیز می شوند.

 

وی خاطرنشان کرد: شماره تلفن ۱۶۵۶ یگان حفاظت اداره‌کل راه و شهرسازی برای تماس و اطلاع هم استانی‌ها به یگان حفاظت از تصرفات غیرقانونی و ساخت‌وسازهای غیرمجاز و تصرفات به اراضی ملی و دولتی است.

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha