خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11036
۱۴۰۰/۰۵/۲۰ - ۱۰:۱۲
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل:

مصرف داروهای تقویتی هیچ‌گونه تضادی با واکسن کرونا ندارد

مصرف داروهای تقویتی هیچ‌گونه تضادی با واکسن کرونا ندارد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: وی ادامه داد: مصرف داروهای تقویتی هیچ‌گونه تضادی با واکسن تزریق شده ندارند و این یک استدلال بسیار غلط و اشتباهی‌ست که برخی‌ها برای ترساندن مردم از آن استفاده می‌کنند.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر هادی میرزایی اظهار کرد: متاسفانه فضای مجازی و از آن تاسف‌بارتر توجه مردم به شایعات طرح شده در آن، آفتی شده که روز به روز درحال گسترش می‌باشد و خواسته ما از مردم این است که به شایعات در فضای مجازی توجه نکنند.

 

وی بابیان اینکه اخیرا بحث‌هایی در فضای مجازی مبنی براین‌که پس از تزریق واکسن به هیچ وجه از داروهای مکمل استفاده نکید، دست‌به‌دست می‌شود و موجبات ترس و نگرانی مردم را بدنبال داشته است، تصریح کرد: این فقط یک شایعه‌ی بی اساس و نادرست است که مردم اصلا نباید به آن توجه کنند.

 

وی ادامه داد: مصرف داروهای تقویتی هیچ‌گونه تضادی با واکسن تزریق شده ندارند و این یک استدلال بسیار غلط و اشتباهی‌ست که برخی‌ها برای ترساندن مردم از آن استفاده می‌کنند.

 

وی در ادامه گفت: فردی که واکسن می‌زند اگر بخواهد داروی تقویتی استفاده بکند هیچ منعی در این زمینه نیست و می‌تواند استفاده کند و اگر نخواهد استفاده کند بازهم مختاراست.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل ادامه داد: استفاده از مکمل‌ها و داروهای تقویتی برای تقویت سیستم ایمنی بدن خوب است ولی تاکیدی برای مصرف نیست چون برخی از افراد دوست دارند که بجای مکمل‌های تقویتی از میوه، سبزی‌جات تازه و نظیر این‌ها استفاده کنند ولی برخی از افراد به جهت این‌که زودتر به جواب می‌رسند از مکمل‌های تقویتی استفاده می‌کنند.

 

دکتر میرزایی اضافه کرد: اگر بحثی که مطرح می‌کنند که پس از تزریق واکسن نباید داروی تقویتی مصرف شود، پس با این استدلال نادرست اصلا نباید بیماران کرونایی ازداروهای مکمل استفاده کنند.

 

وی ادامه داد: وقتی بدن درگیر با ویروس شد دچار ضعف و سستی می‌شود و برای جبران ضعف و سستی باید سیستم ایمنی بدن تقویت شود تا یارای مقابله با ویروس را داشته باشد.

 

وی در ادامه گفت: استفاده از شربت‌ها و داروهای تقویتی که باعث افزایش سیستم ایمنی بدن می‌شود، استفاده از مایعات فراوان و استفاده از میوه‌های تازه که به نحوصحیح شستشو شده باشند می‌توانند در بهبود وضعیت بیماری اثرگذار باشد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل افزود: رعایت پروتکل‌های بهداشتی، زدن ماسک به محض بیرون رفتن ازمنزل می تواند به قطع زنجیره شیوع ویروس کمک قابل توجهی نماید.

 

دکترمیرزایی گفت: مردم اطمینان داشته باشند که عدم توجه به هشدارهای بهداشتی نه تنها باعث ابتلای خودشان بلکه باعث ابتلای سایر افراد و چه بسا به خطر افتادن جان افراد خواهد شد.

 

انتهای پیام/

 

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha