خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11037
۱۴۰۰/۰۵/۲۰ - ۱۰:۱۹
مدیرکل بنیاد مسکن استان:

شهرستان زرآباد به صورت ویژه دیده خواهد شد

شهرستان زرآباد به صورت ویژه دیده خواهد شد
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان،گفت: شهرستان زرآباد در همه بخش به صورت ویژه دیده خواهد شد.

به گزارش اس.بی پرس، سید خلیل منبتی در جلسه ساماندهی اراضی شهرستان زرآباد اظهار داشت: در یک سال و نیم گذشته از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این استان ۴۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای استان سیستان و بلوچستان اختصاص یافته است که ۹۵ درصدش مربوط به منطقه بلوچستان بوده است.

 

وی افزود: روستاهای بالای ۲۰ خانوار در شهرستان زرآباد جهت اجرای طرح هادی،تهیه طرح شده اند و با اختصاص بودجه اجرای طرح هادی در این روستاها انجام خواهد گرفت.

 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: استقرار شعبه بنیاد مسکن در شهرستان جدید التاسیس زرآباد به زودی انجام خواهد گرفت.

 

فرماندار شهرستان زرآباد نیز در این جلسه با اشاره به ساماندهی واحدهای مسکونی در طوفان گونو سال ۱۳۸۶،گفت: در پنج سال اخیر هیچ گونه طرح هادی در روستاهای این شهرستان اجرا نشده است و زرآباد نیازمند نگاه ویژه مسوولین استانی و کشوری است.

 

نعمت الله نجاری تصریح کرد: در چند روستای شهرستان منجمله دودر جدید،اسلام آباد جدید،بندنیی،درک،سورو،سندسر و جوزدر زرآباد طرح هادی در یک فاز انجام شده است که امیدواریم با نگاه ویژه مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان،فاز دوم طرح هادی این روستاها نیز اجرا شود.

 

وی با اشاره به نیاز واگذاری اراضی به متقاضیان در شهر زرآباد،ادامه داد: احداث واحدهای مسکونی برای محرومین در شهرستان نیاز مبرم است.

 

فرماندار زرآباد بیان کرد: دایک حفاظتی روستای سندسر بخش کاروان که از اعتبارات ملی سال ۹۸ بوده هنوز اجرا نشده است و روستاهای گنجی،گنجک،کلیری،سورو،گرکان،هیان،سول،همت آباد و اسماعیلچات با توجه به اینکه در مسیر رودخانه هستند نیاز فوری به دایک حفاظتی دارند.

 

رییس شورای اسلامی شهر زرآباد نیز در این جلسه،گفت: اراضی که در دهه ۷۰ و ۸۰ واگذار شده است هنوز سند این اراضی صادر نشده است که امیدواریم با نگاه ویژه مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان بزودی شاهد صدور سند این اراضی باشیم.

 

مولوی یونس نهنگی با اشاره به اینکه اراضی که در شهر زرآباد واگذار شده و هنوز ساخت و ساز صورت نگرفته باید تعیید تکلیف شود،افزود: در دو سال اخیر ۱۵۰ هزار تن قیر رایگان از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان به شهرداری شهر زرآباد تخصیص یافته است.

 

در این جلسه، بخشداران بخش کاروان و بخش مرکزی و شهردار شهر زرآباد به ارائه گزارشی از کاستی های بخش های خود در حوزه بنیاد مسکن پرداختند.

 

لازم‌به ذکر است، مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سیستان و بلوچستان اولین مدیر کلی بود که پس از تاسیس شهرستان زرآباد به این شهرستان سفر می کند.

 

انتهای پیام/

 

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha