خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11051
۱۴۰۰/۰۵/۲۱ - ۱۰:۳۴
معاون استاندار:

استفاده از خیران در ساخت و تجهیز کتابخانه‌ها در سیستان وبلوچستان ضروریست

استفاده از خیران در ساخت و تجهیز کتابخانه‌ها در سیستان وبلوچستان ضروریست
معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان افزود: استفاده از ظرفیت خیران در کنار تخصیص بودجه‌های دولتی در زمینه ساخت و تجهیز کتابخانه‌ها ضروری است.

به گزارش اس.بی پرس، ابوذر کوثری در نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی سیستان و بلوچستان با اشاره به شرایط وجود ویروس کرونا در جامعه گفت: باید بگونه‌ای برنامه‌ریزی شود که موضوع کتاب و کتابخوانی کمترین آسیب را در این شرایط ببیند.

 

وی اظهارکرد:کتاب و کتابخوانی نقش مهمی در ارتفاع سطح فرهنگی، اجتماعی و سیاسی جامعه دارد.

 

وی ضمن تاکید بر ترویج کتاب و کتابخوانی با استفاده از فضای مجازی افزود: استفاده از ظرفیت خیران در کنار تخصیص بودجه‌های دولتی در زمینه ساخت و تجهیز کتابخانه‌ها ضروری است.

 

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ارتقای شاخص‌های فرهنگی در جامعه از وظایف شهرداری‌ها است و واریز سهم نیم درصد کتابخانه‌ها می‌تواند در افزایش شاخص‌های فرهنگی در جامعه موثر باشد.

 

وی توجه ویژه به ساخت کتابخانه در شهرستان‌های جدیدالتاسیس و ایجاد قفسه کتاب در ادارات را مورد تاکید قرار داد تصریح کرد: توجه ویژه به کتابخانه‌های روستایی در استان انجام شود.

 

کوثری در پایان با اشاره به شرایط قومی و مذهبی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: در تجهیز کتابخانه‌های عمومی استان باید از کتب و منابع تاریخ محور که بر اتحاد و وحدت و انسجام ملی تاکید دارد توجه ویژه شود.

 

انتهای پیام/

 

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha