خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11055
۱۴۰۰/۰۵/۲۱ - ۱۰:۴۸
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان:

خبرنگاران نقش مهمی در ارتقای حس امنیت در جامعه دارند

خبرنگاران نقش مهمی در ارتقای حس امنیت در جامعه دارند
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: خبرنگاران همانند نیروهای نظامی و امنیتی نقش مهمی در برقراری امنیت و آرامش در جامعه دارند.

به گزارش اس.بی پرس، سردار احمد طاهری روز پنجشنبه در دیدار با رئیس و خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز سیستان و بلوچستان به مناسبت روز خبرنگار اظهارداشت: حفظ امنیت بر عهده نیروی انتظامی بوده و احساس امنیت به عنوان بخشی از امنیت عمومی مقوله ذهنی و روانی است که برآیند عملکرد رسانه‌ها به عنوان یکی از نهادهای فرهنگی در آن بسیار تاثیرگذار است.

 

وی ادامه داد: اصحاب رسانه با توانمندی، بینش و آگاهی که به مسائل روز دارند همواره آرامش فکری و امنیت روانی را برای مردم به ارمغان می‌آورند.

 

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان بیان کرد: رسانه‌های متعهد همچون خبرگزاری ایرنا در شفاف سازی جامعه، مطالبه گری مردم و هدایت مسوولان برای حل مشکلات نقش موثری دارند.

 

وی افزود: خبرنگاران صدای افکار عمومی هستند و اگر امروز اعتمادی میان مردم و مسوولان ایجاد شده بدون شک مرهون اصحاب قلم و اندیشه است چراکه این قشر به شفاف سازی جامعه و رفع نقاط مبهم کمک موثری می‌کنند.

 

سردار طاهری بهترین سرمایه پلیس را مردم عنوان کرد و اظهارداشت: آنچه برای ما بیش از پیش مهم است احساس امنیت در بین مردم و جامعه  بوده که در این زمینه نیز خبرنگاران می‌توانند با القای امید به جامعه و عدم انتشار مطالب نا امید کنند و بیان واقعیت‌ها نقش خود را در القای احساس امنیت در بین مردم به خوبی ایفا کنند.

 

رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان نیز نیروی انتظامی و رسانه را دو بال آرامش جامعه معرفی کرد و افزود: نیروهای نظامی در برقراری امنیت فیزیکی و رسانه‌ها در القای امنیت روانی جامعه بسیار اثر گذار هستند.

 

حیدر سرایانی گفت: واقعیت گرایی و انعکاس واقعیت‌ها به صورت مثبت از جمله شاخصه‌های مهم فعالان حوزه رسانه است.

 

وی ادامه داد: صحت، دقت و سرعت سه شاخصه مهم در حوزه رسانه است که اصحاب رسانه باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند.

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد