خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11081
۱۴۰۰/۰۵/۲۲ - ۱۸:۳۸
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر:

نهضت عاشورا باید زنده نگه داشته شود

نهضت عاشورا باید زنده نگه داشته شود
مولوی عبدالصمد کریم زایی گفت: زنده نگه داشتن نهضت عاشورا موجب از بین رفتن ظلم، ستم و اجرای عدالت در جامعه می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، مولوی عبدالصمد کریم زایی امام جمعه اهل‌سنت ایرانشهر در خطبه‌های نمازجمعه این هفته اهل سنت ایرانشهر اظهارداشت: ما مهمترین درسی که می‌توانیم از مکتب امام حسین (ع) بگیریم درس آزادگی، درس زیر بار ظلم ستم نرفتن، تن به ذلت ندادن و مرگ با عزت را ترجیح دادن به زندگی با ذلت است.

 

وی بیان کرد: حادثه کربلا و قیام امام حسین (ع) حاوی درس‌ها و پیام‌های آموزنده‌ای بوده و برای همه مسلمانان نمونه و حجت است و این امام همام برای اجرای عدالت و مقابله با ظلم در برابر استبداد و خودکامگی قیام و جان مبارکش را در این راه فدا کرد، این قیام و جان‌باختگی برای مسلمانان و تمام انسان‌های آزاده درس است.

 

امام جمعه اهل‌سنت ایرانشهر با تاکید بر لزوم تبیین حقیقت عاشورا برای همه بشریت بویژه جوامع اسلامی، گفت: مظلومیت شهدای کربلا بر کسی پوشیده نیست و باید به صورت ویژه تشریح آن برای نسل جوان دنبال شود.

 

وی همچنین رحلت مولوی محبی را تسلیت گفت و افزود: مرحوم محبی از علمای شاخص کشور بود که نقش مهمی در وحدت و انسجام و همدلی بین مردم داشت.

 

مولوی کریم زایی بیان کرد: این عالم برجسته استان عمر پربرکت خود را در راه نشر احکام اسلامی و وحدت بین امت اسلامی صرف کرد.

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد