خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11083
۱۴۰۰/۰۵/۲۲ - ۱۸:۴۶
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

روند بیماری کرونا در سیستان و بلوچستان به صورت کلی در حال کاهش است

روند بیماری کرونا در سیستان و بلوچستان به صورت کلی در حال کاهش است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: هر چند روند بیماری در سیستان و بلوچستان به صورت کلی در حال کاهش است اما عدم رعایت کافی شیوه نامه های بهداشتی در کل استان و عدم بهبود وضعیت در شهرستان‌های جنوبی مهمترین تهدید در روزها و هفته های آتی است.

به گزارش اس.بی پرس، سید محمد هاشمی شهری در ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا در سیستان و بلوچستان، اظهار کرد: اگر کارخانه تولید بیماری را تعطیل نکنیم موج های بعدی هم در انتظار است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: هر چند روند بیماری در سیستان و بلوچستان به صورت کلی در حال کاهش است اما عدم رعایت کافی شیوه نامه های بهداشتی در کل استان و عدم بهبود وضعیت در شهرستان های جنوبی مهمترین تهدید در روزها و هفته های آتی است.

 

وی ادامه داد: برای بهبود این وضعیت چاره ای جز  رعایت شیوه نامه های بهداشتی نداریم و این دستورالعمل ها برای شهروندان و مسئولان کاملا روشن و شفاف است.

 

هاشمی شهری بیان کرد: روند واکسیناسیون، بیماریابی، تشخیص و درمان بیماران در نظام بهداشت و درمان در حال اجراست و لازم است تا نظارت بر اجرای شیوه نامه های ابلاغی با محوریت فرمانداران تشدید شود.

 

وی گفت: فعالیت های مراقبتی، نظارتی و حمایتی طرح شهید حاج قاسم سلیمانی مبنای‌ کاملا علمی دارد و در اوج اجرای این طرح، عملا کارایی این طرح در کاهش موارد ابتلا به کرونا به اثبات رسید.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بیان کرد: شناسایی میدانی بیماران بدون علامت و پی گیری تماس های نزدیک موارد مثبت مهمترین محور فعالیت های مراقبتی در طرح شهید سلیمانی بود که با مشارکت دانشگاه های علوم پزشکی و سپاه پاسداران اجرا می شد.

 

این مسؤول گفت: در زمان اجرای این طرح، متوسط شناسایی اطرافیان فرد بیمار در استان ما به ۱.۴ نفر بیشتر از متوسط کشوری رسید.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: احیا و تشدید این طرح مجددا در دستور کار وزارت بهداشت و سپاه پاسداران قرار گرفته و نسخه جدید این طرح را با قدرت و با کمک همه نهادهای مرتبط ادامه می دهیم.

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد