خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11097
۱۴۰۰/۰۵/۳۰ - ۱۲:۰۸
مدیر کل هواشناسی :

مونسون هند دوباره در سیستان و بلوچستان بارید

مونسون هند دوباره در سیستان و بلوچستان بارید
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بارش‌های مونسون هند در شبانه روز گذشته برای چهارمین روز متوالی در استان ادامه یافت و از پنج ایستگاه باران سنجی استان بارندگی گزارش شده است.

به گزارش اس.بی پرس، محسن حیدری مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بیشینه بارش‌های ۲۴ ساعت گذشته با ۱۱ میلی متر از ایستگاه باران سنجی «رئیس آباد» راسک گزارش شده است که ارتفاع بارش‌های چهار روز اخیر این ایستگاه را به ۲۷.۵ میلی متر رساند.

 

وی افزود: همچنین از ایستگاه‌های «کجدر» سرباز ۱۰، «دارکان» نیکشهر ۸.۵، «مهبان» نیکشهر ۶.۵ و شهر آشار ۳ میلی متر گزارش شده است.

 

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: این چهارمین روز متوالی است که سامانه موسنون هند در استان فعالیت دارد و بارش‌های به نسبت خوبی به ارمغان آورده است.

 

حیدری خاطرنشان کرد: شرایط بارش امسال زراعی در استان بسیار نگران کننده است و معادل ۲ برابر بارش‌هایی که در ۱۱ ماه گذشته دریافت شده، کسری بارش داریم. یعنی برای نرمال شدن وضعیت بارش استان باید حدود ۷۰ میلی متر بارش دریافت کنیم که تقریباً امری غیر قابل تحقق است.

 

وی گفت: کم بارشی شدید و خشکسالی گسترده دو چالش جدی استان در حوزه منابع آبی و کشاورزی است که اگر ادامه یابد ممکن است به قیمت بیکاری طیف وسیعی از کشاورزان استان تمام شود.

 

عضو ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان افزود: بر اساس آخرین خروجی نقشه‌های پیش یابی و مدل‌های جوی امروز نیز احتمال وقوع بارش‌های همرفتی، رعدوبرق و تندباد‌های موقتی در ارتفاعات مرکزی، جنوبی و شرقی استان وجود دارد که پیامد احتمالی آن آبگرفتگی معابر، بالاآمدن آب رودخانه‌های فصلی و سیلابی شدن مسیل‌ها است.

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد