خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11098
۱۴۰۰/۰۵/۳۰ - ۱۲:۱۲

بهره‌مندی بیش از ۲۵۰۰ نفر از خدمات تخصصی رایگان بیمارستان سیار سپاه در سراوان

بهره‌مندی بیش از ۲۵۰۰ نفر از خدمات تخصصی رایگان بیمارستان سیار سپاه در سراوان
مدیر گروه توسعه شبکه معاونت بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی زاهدان گفت: ۲۵۵۴ نفر از خدمات سلامت رایگان که از ۱۲ مردادماه در قالب طرح هجرت توسط بیمارستان سیار سپاه (بیمارستان شهید قاضی سنندج) در منطقه صفر مرزی کشتگان سراوان آغاز شده بود، بهره‌مند شده‌اند.

به گزارش اس.بی پرس، به نقل از روابط عمومی پزشکی زاهدان، محمد سالاری اظهار کرد: ۲۵۵۴ نفر از خدمات سلامت رایگان سطح یک و دو (خدمات تخصصی و فوق تخصصی درمانی) که از ۱۲ مردادماه در قالب طرح هجرت توسط بیمارستان سیار سپاه (بیمارستان شهید قاضی سنندج) در منطقه صفر مرزی کشتگان سراوان آغاز گردیده بود بهره‌مند شده‌اند.

 

وی برپایی بیمارستان سیار سپاه جهت ارائه خدمات سلامت رایگان به مردم محروم منطقه کشتگان را اقدامی ارزشمند در راستای ارتقاء بهداشت و سلامت مردم عنوان نمود و ادامه داد: تشدید بسیج ملی مبارزه با کووید ۱۹ نقش بسزایی در مهار بحران کرونا داشته و لازم است بیش از پیش در نهاینه نمودن اهداف نظام سلامت و افزایش امید به زندگی مردم تلاش کرد.

 

مدیر گروه توسعه شبکه معاونت بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی زاهدان ادامه داد: تمام مراجعین به بیمارستان سیار سپاه ابتدا از نظرعلائم کووید ۱۹ غربالگری شدند که از ۱۸۴ نفر از افراد مشکوک به کرونا تست سریع گرفته شد که منجر به شناسایی ۹ مورد مثبت شد.

 

وی افزود: همچنین ۳۳ تست سریع مالاریا نیز گرفته شده است که خوشبختانه هیچ مورد مثبتی شناسایی نشده است.

 

وی در خصوص انجام واکسیناسیون کرونا در منطقه کشتگان سراوان اظهار داشت: نزدیک به ۳۰۰ نفر از گروههای هدف، در منطقه بر علیه ویروس کووید ۱۹ واکسینه شده اند.

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد