خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11110
۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۱۱:۲۲
ساسان سالاری:

لزوم توجه به اصلاح الگوی کشت و ترویج میوه‌های گرمسیری

لزوم توجه به اصلاح الگوی کشت و ترویج میوه‌های گرمسیری
مسؤول بسیج جامعه کشاورزی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: توجه به کشت محصولات مزیت دار و دارای ارزش افزوده بیشتر از قبیل میوه‌های گرمسیری و محصولات کم آب بر و اصلاح الگوی کشت باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش اس.بی پرس، جلسه قرارگاه امنیت غذایی شهید هاشم ساجدی و ستاد رفع محدودیت سیستان و بلوچستان برگزار شد.

 

مسؤول بسیج جامعه کشاورزی سپاه سلمان در این جلسه  اظهار کرد: عدم تامین آب لازم برای کشاورزان،‌ مشکلات تامین نهاده ها از جمله کود برای کشاورزان خصوصا در فصل کاشت و داشت، تجزیه خاک، خطر تخریب باغات بر اثر خشک سالی، ضعف در مکانیزاسیون و حمل و نقل از جمله مشکلات کشاورزان در سال گذشته بود.

 

ساسان سالاری ادامه داد: همچنین با توجه به ادامه روند تنش آبی استان، راهکارهای لازم برای حمایت از کشاورزان و برنامه ریزی برای جلوگیری از متضرر شدن آنان باید در دستور کار باشد.

 

این مسؤول بیان کرد: توجه به کشت محصولات مزیت دار و دارای ارزش افزوده بیشتر از قبیل میوه های گرمسیری و محصولات کم آب بر و اصلاح الگوی کشت نیز مورد توجه قرار گیرد.

 

وی گفت: افزایش بهره‌وری و بکارگیری دانش و استفاده از فارغ‌التحصیلان کشاورزی خصوصا در محصولات استراتژیک، و با توجه به حرکت با شتاب شورای آب در استان برنامه ریزی پرورش ماهی‌های شورآبی در استان نیز مورد توجه قرار گیرد.

 

سالاری افزود: یکی از اساسی‌ترین مشکلات پیش روی تولید کنندگان قوانین دست و پا گیر و زمانبر بودن اخذ مجوزها است که باید به دنبال شناسایی موانع و ارائه راه کار باشیم.

 

مسؤول بسیج جامعه کشاورزی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: بسیج و سپاه متولی بخش کشاورزی نیستند و در این حوزه وظیفه ای ندارند، اما آمادگی داریم اگر مسؤولان بخش کشاورزی نیاز داشتند حمایت کنیم.

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد