خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11123
۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۱۶:۴۴

بلااستفاده ماندن ۱۸ واحد گلخانه در روستای میل نادر / نبود آب و امکانات یکی از عوامل مهاجرت مردم سیستان و بلوچستان است (ویدئو)

بلااستفاده ماندن ۱۸ واحد گلخانه در روستای میل نادر / نبود آب و امکانات یکی از عوامل مهاجرت مردم سیستان و بلوچستان است (ویدئو)
نبود آب کشاورزی یکی از دلایل بلااستفاده ماندن ۱۸ واحد گلخانه در روستای میل نادر سیستان و بلوچستان استِ و باوجود اینکه بسیاری از جوانان این روستا اطلاعات و مهارت کافی برای اشتغال‌زایی درزمینهٔ کشاورزی دارند اما به دلیل نبود امکانات کافی برای راه‌اندازی گلخانه‌ها مجبور به مهاجرت و ترک روستا هستند.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، کشاورزی تنها راه نجات مردم روستای میل نادر نیمروز از بیکاری و مهاجرت است اما عدم همکاری مسئولان باعث مهاجرت و بلااستفاده ماندان گلخانه‌های این روستا شده است.

 

یکی از اهالی این روستا در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: متأسفانه ۱۸ واحد گلخانه در این روستا به دلیل نبود بذر و سایر امکانات لازم بلااستفاده مانده است.

 

وی تصریح کرد: تهیه بذر، آب، نوار آبیاری و تعویض خاک گلخانه ازجمله مواردی است که با تأمین آن می‌توان برای جوان‌های این روستا اشتغال‌زایی نمود.

 

این جوان در ادامه افزود: جوانان حتی هزینه تهیه پلاستیک گلخانه را هم ندارند و حتی نمی‌دانند اگر گلخانه راه‌اندازی کنند چه زمانی آب برای گیاهان تأمین خواهد شد.

 

وی در خصوص راهکار برون‌رفت اهالی روستا از بیکاری گفت: اگر مشکل آب برای کشاورزی حل‌شده و برای تکمیل و راه‌اندازی گلخانه‌ها وام و تسهیلات به جوانان تعلق گیرد قطعاً شاهد مهاجرت معکوس مردم خواهیم بود.

 

ویدئوی وضعیت گلخانه‌ها و اظهارات یکی از جوانان روستا را در ادامه ببینید:

 

 

به گزارش اس.بی پرس، دشتک میل نادر، روستایی از توابع بخش صابری شهرستان نیمروز در استان سیستان و بلوچستان ایران است.

 

خانم‌های روستا نیز در ادامه از دغدغه‌های خود میگویند:

 

 

گزارش از علیرضا شیخ زاده مودب و فاطمه شیرزایی

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha