خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11135
۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۱۲:۴۴
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:

افتتاح فاز نخست کارخانه نوآوری در زاهدان

افتتاح فاز نخست کارخانه نوآوری در زاهدان
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور فاز نخست کارخانه نوآوری را در شهرستان زاهدان افتتاح کرد.

به گزارش اس.بی پرس، به نقل از پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان، سورنا ستاری در حاشیه افتتاح کارخانه نوآوری زاهدان اظهار داشت: سرعت فعالیت در پارک علم و فناوری استان سیستان و بلوچستان به نحوی است که در سال چندین بار به این استان سفر داریم و این مهم حاصل تلاش مدیران و پرسنل پارک علم و فناوری و همکاری مسؤولان به ویژه جوانان خلاق استان است.

 

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افزود: فضایی که به عنوان کارخانه نوآوری افتتاح شد تا چند ماه قبل یک سوله مخروبه و غیرقابل استفاده بود اما در حال حاضر به کانون پرورش ایده و خلاقیت جوانان توانمند و مستعد سیستان و بلوچستان تبدیل شده که جای قدردانی دارد.

 

وی خاطرنشان کرد: توسعه پارک علم و فناوری زاهدان با سرعت قابل توجهی در حال انجام است و هم‌اکنون نیز اکوسیستمی که توسط این پارک ایجاد شده شور و شعف خاصی میان جوانان به راه انداخته که در این سفر علاوه در زاهدان افتتاح‌های مختلفی در شهرستان‌های زابل، ایرانشهر، چابهار، سراوان نیز انجام می‌شود.

 

ستاری تاکید کرد: خوشبختانه در این سفر 6 شهرستان اصلی سیستان وبلوچستان دارای مرکز نوآوری می‌شوند و یا توسعه یافته و فعالیتشان شتاب بیشتری می‌گیرد که این امور در کنار توسعه پارک علم و فناوری استان نویدبخش اتفاقی بزرگ برای جوانان خلاق و دارای ایده استان است.

 

معاون رئیس جمهور ادامه داد: به طور میانگین در کل کشور حدود هفت هزار شرکت دانش بنیان وجود دارد که فروش سال گذشته آنها بالغ بر 300 هزار میلیارد تومان بوده است.

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد