خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11137
۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۱۲:۵۲
رییس سازمان صمت سیستان و بلوچستان:

بیش از ۶۵ هزار بازرسی از اصناف سیستان وبلوچستان انجام شد

بیش از ۶۵ هزار بازرسی از اصناف سیستان وبلوچستان انجام شد
شهرکی گفت: از ابتدای امسال تا کنون بیش از ۶۵ هزار بازرسی از اصناف سیستان وبلوچستان انجام شده است.

به گزارش اس.بی پرس، داود شهرکی رییس سازمان صمت استان، گفت: طی مدت ۴ ماهه امسال در سطح استان تعداد ۶۵ هزار و ۱۵۵ بازرسی از اصناف استان انجام پذیرفته که منجر به تشکیل ۲ هزار و ۷۴۳ پرونده تخلف با مجموع ارزش بالغ بر ۱۰۳ میلیارد تومان شده است.

 

وی ادامه داد: تمامی پرونده‌های متشکله جهت رسیدگی و سیر مراحل قانونی به مراجع قانونی ارسال شده است.

 

شهرکی خاطرنشان کرد: در حوزه‌ی قاچاق کالا طی مدت اعلام شده در سطح استان تعداد ۱۴ هزار و ۴۱ بازرسی در قالب ۶۹۹ گشت مشترک نظارتی با حضور دستگاه‌های مرتبط انجام شده است.

 

وی افزود: در حوزه‌ی قاچاق کالا تعداد ۶۳۵ پرونده تخلف با مجموع ارزش ۵۰ میلیارد ۳۱۶ میلیون و ۶۲ هزار و ۶۸۶ تومان تشکیل شده است.

 

شهرکی ادامه داد: در بخش مشارکت مردمی نیز طی این مدت تعداد ۷۷۸ مورد گزارش مردمی در سطح استان از طریق مراجعه حضوری به ادارات صمت، تماس با سامانه‌ی تلفنی ۱۲۴ و درگاه وب سایت www.۱۲۴.ir دریافت شده است.

 

این مقام مسئول افزود: از کل گزارشات مردمی دریافتی طی این مدت و پس از بررسی بازرسان تعداد ۲۰۰ مورد متخلف شناخته شده، تعداد ۳۳۳ مورد غیر متخلف و ۴۴ گزارش نیز منجر به رضایت شاکی گردیده است.

 

شهرکی ادامه داد: تمامی گزارشات مردمی دریافتی در ۴ ماهه امسال، مربوط به گرانی بوده در خصوص کمبود کالا هیچ گزارشی اخذ نشده است.

 

وی خاطرنشان کرد: در بازه‌ی زمانی اعلام شده در حوزه‌ی آرد و نان در کل استان ۳ هزار و ۸۹۵ بازرسی انجام شده که منجر به تشکیل ۱۸۹ پرونده با مجموع ارزش بالغ بر ۳۴۹ میلیون تومان شده است.

 

رییس سازمان صمت استان در پایان گفت: مردم شریف استان در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادی از جمله گران‌فروشی، احتکار، کم فروشی، فروش کالا بدون درج قیمت، فروش کالا تاریخ گذشته، مشاهده انبار‌های بی نام و نشان کالا، عدم تعهد در ارائه خدمات، عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، برخورد نامناسب فروشنده با مشتری و مراتب را از روش‌های تماس تلفنی با سامانه۱۲۴، ثبت گزارش از طریق ورود به وب سایت www.۱۲۴.ir و یا مراجعه حضوری به ادارات صمت در سطح استان و تکمیل فرم گزارش، اطلاع تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن توسط بازرسان سازمان گزارشات بررسی و نتیجه آن اطلاع رسانی می‌گردد.

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha

اخبار