خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11150
۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۱۸:۳۸
کمیلی:

بسیج پزشکی با راه‌اندازی بیمارستان سیار یاری‌گر مردم سیستان و بلوچستان است

بسیج پزشکی با راه‌اندازی بیمارستان سیار یاری‌گر مردم سیستان و بلوچستان است
جانشین بسیج جامعه پزشکی سپاه سیستان و بلوچستان گفت: امروز کمبود پزشک بیش از هر زمان دیگری در منطقه بلوچستان احساس می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، به نقل از روابط عمومی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان، فاطمه کمیلی جانشین بسیج جامعه پزشکی سپاه سیستان و بلوچستان اظهار داشت: امروز پزشکان و کادر درمانی مثل دوران هشت سال دفاع مقدس خطر درگیری با ویروس کرونا را به جان خریده‌اند و کماکان برای نجات جان بیماران دیگر در میدان مقابله حضور چشمگیری دارند.

 

جانشین سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان افزود: در همین راستا طی مراسمی از زحمات بی‌شائبه پرستاران و پزشکان و کادر درمانی بیمارستان‌ها و مراکز تجمیعی واکسیناسیون کووید-19 در سطح استان تجلیل به عمل آوردیم.

 

وی با اشاره به اینکه در سطح استان بالغ بر یک هزار پزشک و پرستار عضو بسیج جامعه پزشکی استان هستند، افزود: یک پرستار در سیستان و بلوچستان به نام شهید "عصمت سربیشه‌ای" در راستای مقابله با کووید- 19 جان خود را از دست داده است.

 

کمیلی تصریح کرد: امروز کمبود پزشک بیش از هر زمان دیگری در منطقه بلوچستان در جنوب استان به ویژه شهرستان سراوان احساس می‌شود؛ عمده کارهایی که بسیج جامعه پزشکی در راستای جبران این کمبود در سطح استان اجرا کرده راه‌ندازی بیمارستان‌های صحرایی و اعزام تیم‌های درمانی چندتخصصی به مناطق بوده است.

 

جانشین سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان اضافه کرد: در همین راستا هفته آینده اعزام تیم چندتخصصی به شهرستان زهک از سوی بسیج جامعه پزشکی سپاه استان انجام می‌شود که این تیم شامل هشت متخصص بوده که عمل‌های جراحی چشم و عمل‌های عمومی را نیز انجام خواهند داد.

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد