خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11156
۱۴۰۰/۰۶/۰۳ - ۰۹:۵۲
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی:

۸ طرح هادی روستایی هفته دولت در سیستان و بلوچستان افتتاح می‌شود

۸ طرح هادی روستایی هفته دولت در سیستان و بلوچستان افتتاح می‌شود
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه پارسال طرح هادی در ۱۰۸ روستای جدید و نیمه تمام استان اجرا شد اظهارداشت: هشت طرح هادی روستایی ویژه هفته دولت در استان افتتاح می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، خلیل منبتی اظهارداشت: پارسال به معاونت عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان براساس اعتبارات ملی  و استانی ۵۵ میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شد.

 

وی خاطرنشان کرد:  در این ۱۰۸ روستا ۵۰ کیلومتر زیرسازی و همچنین ۲۰ کیلومتر روسازی راه شامل کف‌سازی و آسفالت انجام شده است.

 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه این تلاش‌ و پیگیری در مجموعه بنیاد مسکن سیستان و بلوچستان برای سالجاری هم ادامه داشته تاکید کرد: تاکنون ۳۳۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب و اجرای طرح هادی  برای ۱۵۵ روستا برنامه ریزی شده است.

 

 به گزارش اس.بی پرس، طرح­ های هادی روستایی جزو پروژه هایی محسوب می شوند که با هدف ایجاد زمینه توسعه و عمران نقاط روستایی تهیه و اجرا می شوند.

 

آبادانی روستاها و کمک به ترویج پروژه‌ های عمرانی در آن‌ها رسالت اصلی طرح هادی روستایی است.

 

از سال ۱۳۶۲ در کشور ما این­ چنین طرح­ ها با عنوان روان بخشی روستاها در یکی از نقاط روستایی شهرستان شهرکرد و توسط وزیر مسکن و شهرسازی وقت اجرا شد؛ طی سال­های بعد به خصوص از سال ۱۳۶۶ توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با جدیت تمام پی گیری می­شود.

 

به عبارت دیگر؛ طرحی است که وظیفه ساماندهی و اصلاح بافت کالبدی موجود و همچنین میزان گسترش آتی و نحوهٔ استفادهٔ از زمین برای عملکردهای مختلف را تعیین می­کند.

 

انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha