خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11162
۱۴۰۰/۰۶/۰۳ - ۱۵:۲۶
مدیر عامل جمعیت هلال احمر:

طرح نذر آب ۴ در سیستان و بلوچستان آغاز شد

طرح نذر آب ۴ در سیستان و بلوچستان آغاز شد
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: طرح «نذر آب چهار» به منظور ارتقاء سطح سلامت و رفع مشکلات زیستی خانوارهای مناطق محروم درگیر خشکسالی همزمان با هفته دولت در این استان آغاز شد.

به گزارش اس.بی پرس، علیرضا میربهاء‌الدین اظهارداشت: جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی برای کاهش آلام مردم دچار خشکسالی سیستان و بلوچستان در سالهای اخیر در قالب طرح «نذر آب» طرح توزیع تانکر آب، سبد غذایی و اعزام کاروان های سلامت را به اجرا در آورده است.

 

وی ادامه داد: در کنار طرح نذر آب برنامه‌های متنوعی نظیر استقرار پزشکان متخصص استان‌های مختلف در قالب کاروان‌های سلامت، شناسایی بیماران نیازمند و انتقال بیماران به دیگر استان‌ها، توزیع بسته‌های بهداشتی، اجرای طرح‌های حمایت‌ روانی، برگزاری طرح سحر و آموزش بهداشتی درمانی  مورد توجه قرار گرفته است.


مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: همچنین توزیع گالن‌های آب و کلرزنی و ضدعفونی مخازن ثابت مستقر در برخی روستاها از سوی کارشناسان بهداشت محیط اعزامی از استان‌ها در کاروان‌های سلامت اجرا می‌شود.

 

میربهاء الدین افزود: بر اساس برنامه ریزی انجام شده اعضای کاروان سلامت ۱۶ استان کشور در قالب طرح نذر آب چهار به هشت شهرستان درگیر بحران کم آبی استان اعزام می شوند که هم اینک اعضای این کاروان ها در شهرستان دلگان و دشتیاری در حال ارائه خدمات هستند.


به گزارش ایرنا «طرح نذر آب» از سه سال پیش و به دنبال بحران خشکسالی در استان‌های جنوب و جنوب شرقی کشور، با هدف تامین آب آشامیدنی مناطق محروم با کمک مردم و به همت جمعیت هلال احمر اجرا شده است. در این طرح، علاوه بر آبرسانی به شهرهای درگیر با خشکسالی، اموری از جمله حضور داوطلبانه پزشکان و ویزیت رایگان مردم و توزیع بسته‌های معیشتی نیز انجام می‌شود.

 

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران وظایف عمده ای را در سطح ملی و بین المللی برعهده دارد و می کوشد تا به اهدافی که در اساسنامه این جمعیت آمده است، جامه عمل بپوشاند.


این اهداف عبارت از تلاش برای تسکین آلام بشری، احترام به انسان ها و کوشش در راستای برقراری دوستی و تفاهم و صلح پایدار میان ملت ها و حمایت از زندگی و سلامت انسان ها بدون درنظرگرفتن هرگونه تبعیض میان آنان است.


جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با سابقه ای بیش از ۹۰ سال در خدمت رسانی به مردم ایران و جهان، از بدو تاسیس تا کنون در مسیر اهداف انسان دوستانه و اصول هفتگانه نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر حرکت کرده است.


سیستان و بلوچستان به دلیل بروز خشکسالی افزون بر ۲۰ سال و وزش بادهای موسمی ۱۲۰ روزه و مونسون (بادهایی که شبیه به نسیم دریا بوده، اما سرعت وزش در آنها شدیدتر و هماهنگ تر است و در زمان های خاصی از سال نیز جریان دارند) در دریای عمان و سواحل چابهار همواره با بادها و توفان های شدید و گرد و غبار روبه رو است که گاه سبب کاهش دید و آلودگی هوا بیشتر از ۲۰ برابر حد استاندارد می شود.


این استان به سبب گستردگی زیاد (۱۱.۵ درصد گستره کشور) و موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی از جمله استان هایی است که احتمال وقوع چندین مخاطره طبیعی به طور همزمان در آن وجود دارد، در شمال این استان تندبادها و گرد و غبار شدید و خشکسالی، در مرکز سیل و زلزله و در جنوب نیز احتمال وقوع سونامی و دمای زیاد هوا معمولا تا بیش از ۵۰ درجه و ریزش باران های فصلی و جاری شدن سیل های مقطعی وجود دارد.

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد