خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11173
۱۴۰۰/۰۶/۰۴ - ۰۹:۰۵
مدیر کل بنیاد مسکن استان:

بازسازی واحدهای آسیب‌دیده سیل ۹۸سیستان‌وبلوچستان ۸۰ درصد پیشرفت دارد

بازسازی واحدهای آسیب‌دیده سیل ۹۸سیستان‌وبلوچستان ۸۰ درصد پیشرفت دارد
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: بازسازی ۲۵ هزار واحد مسکونی آسیب دیده از سیل سال ۹۸ استان در دستور کار این بنیاد قرار گرفت که از این تعداد ۱۶ هزارو ۲۵۰ واحد احداثی و هشت هزار واحد تعمیری است و تاکنون از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردارند.

به گزارش اس.بی پرس، خلیل منبتی روز چهارشنبه در نشست با اصحاب رسانه با بیان اینکه خبرنگاران بازوان اجرایی بنیاد مسکن هستند اظهارداشت: جهش خیلی خوبی در کارها و اقدامات این بنیاد ایجاد شده بطوریکه شاخص ۳۵ درصدی مقاوم‌سازی روستایی استان هم اینک به سطح شاخص ۴۵ درصدی کشور رسیده و با آن برابر شده است.
وی افزود: این استان در گذشته در اجرای طرح‌های هادی عقب بود ولی این عقب‌ماندگی با اعتبارات عمرانی در نظر گرفته شده جبران و شاخص اجرای بنیاد مسکن در زمینه طرح‌های هادی از ۱۵ به ۲۳ درصد رسیده است.

 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن استان در رابطه با اجرای طرح هادی در کل کشور رتبه دوم  را دارد که امسال نیز با اعتبارات گرفته شده تهیه طرح‌های هادی روستایی در این استان تمام می‌شود.


وی مجموع روستاهای بالای ۲۰خانوار سیستان وبلوچستان  را سه هزارو ۴۴۱ روستا ذکر کرد و گفت: تا پایان سال ۹۹ طرح هادی در سه هزار و ۹۷ روستای استان اجرا شده و  امسال نیز روستاهای در دست تهیه طرح ۶۱۵ مورد است.

 

منبتی با تاکید بر اینکه تعداد روستاهای سیستان وبلوچستان که تاکنون طرح هادی در آن‌ها اجرا شده ۶۶۱ مورد روستا بوده و شاخص استانی در این زمینه ۱۹.۵ درصد است اظهارداشت: طرح هادی در ۸۴ روستای استان در حال اجرا است.


وی تصریح کرد: در بخش سند،  امسال به متقاضیان یکهزارو ۱۶۷ مور قطعه زمین واگذار می‌شود که  از این ۴۲۵ مورد سند صادر شده و ۴۷ هکتار زمین نیز برای واگذاری به مردم تملک شده است.

 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه نزدیک به ۵۰ هزار واحد در استان ازث اواخر سال ۹۸ تاکنون در حال ساخت است ادامه داد: ۱٠ هزار واحد در حاشیه زاهدان، ۱۰ هزار واحد حاشیه چابهار، هفت هزار واحد اقدام ملی مسکن و  ۲۵هزار واحد بازسازی از جمله این موارد است.

 

وی خاطرنشان کرد: در زمینه اقدام ملی مسکن حدود سهمیه‌ای که برای سیستان و بلوچستان گذاشته شده هفت هزار واحد شهری  بوده که از این تعداد پرونده ۲ هزار واحد تشکیل شده است.

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد