خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11179
۱۴۰۰/۰۶/۰۴ - ۱۳:۱۸
​رئیس گروه گردشگری اداره کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان:

بیش از ۷۰ بقعه، نظرگاه، قدمگاه و آرامگاه در سیستان و بلوچستان وجود دارد

بیش از ۷۰ بقعه، نظرگاه، قدمگاه و آرامگاه در سیستان و بلوچستان وجود دارد
محمدعلی ابراهیمی گفت: در مجموع افزون بر ۷۰ بقعه، نظرگاه، قدمگاه و آرامگاه در سیستان و بلوچستان وجود دارد که مردم از شهرها و روستاهای مختلف به این مکان ها مراجعه می کنند.

 به گزارش اس.بی پرس، محمدعلی ابراهیمی، رئیس گروه سرمایه گذاری وگردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان بیان کرد: سیستان و بلوچستان از مناطق جنوب شرقی ایران است که در منابع تاریخی گزارش هایی مبنی بر حضور شیعیان در آنجا وجود دارد.

 

وی ادامه داد: سیستان و بلوچستان گرچه از لحاظ وجود امام زادگان بلافصل با معصومین بی بهره است اما به واسطه ارادت قلبی و علاقه شدید مردم این خطه اعم از بلوچ و سیستانی به نبی مکرم اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع)، بقعه­ها و اماکن متبرکه بی شماری را در خود جای داده است.

 

این مقام مسئول تصریح کرد: این بقعه ها و مکان های متبرک به واسطه مدفون بودن سادات جلیل القدری مانند سید باقر (ره) در زابل و یا اشخاص مهم و محترمی مانند سید غلامرسول در چابهار از اهمیت و احترام بالایی برخوردار شده است.

 

رئیس گروه سرمایه گذاری وگردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان عنوان کرد: در مجموع افزون بر ۷۰ بقعه، نظرگاه، قدمگاه و آرامگاه در این استان وجود دارد که مردم از شهرها و روستاهای مختلف به این مکان ها مراجعه می کنند.

 

ابراهیمی اظهار کرد: در منطقه سیستان نظرگاه ها و اماکن دیگری به لحاظ محبت فراوان مردم این دیار به امام علی (ع)، امام حسین(ع)، حضرت ابوالفضل العباس (ع) و دیگر ائمه اطهار به عنوان نظرگاه و قدمگاه وجود دارد که قدمت بسیاری از آن ها به سده­های قبل بر می گردد.

 

انتهای پیام/

 

منبع : dana.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد