خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11179
۱۴۰۰/۰۶/۰۴ - ۱۳:۱۸
​رئیس گروه گردشگری اداره کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان:

بیش از ۷۰ بقعه، نظرگاه، قدمگاه و آرامگاه در سیستان و بلوچستان وجود دارد

بیش از ۷۰ بقعه، نظرگاه، قدمگاه و آرامگاه در سیستان و بلوچستان وجود دارد
محمدعلی ابراهیمی گفت: در مجموع افزون بر ۷۰ بقعه، نظرگاه، قدمگاه و آرامگاه در سیستان و بلوچستان وجود دارد که مردم از شهرها و روستاهای مختلف به این مکان ها مراجعه می کنند.

 به گزارش اس.بی پرس، محمدعلی ابراهیمی، رئیس گروه سرمایه گذاری وگردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان بیان کرد: سیستان و بلوچستان از مناطق جنوب شرقی ایران است که در منابع تاریخی گزارش هایی مبنی بر حضور شیعیان در آنجا وجود دارد.

 

وی ادامه داد: سیستان و بلوچستان گرچه از لحاظ وجود امام زادگان بلافصل با معصومین بی بهره است اما به واسطه ارادت قلبی و علاقه شدید مردم این خطه اعم از بلوچ و سیستانی به نبی مکرم اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع)، بقعه­ها و اماکن متبرکه بی شماری را در خود جای داده است.

 

این مقام مسئول تصریح کرد: این بقعه ها و مکان های متبرک به واسطه مدفون بودن سادات جلیل القدری مانند سید باقر (ره) در زابل و یا اشخاص مهم و محترمی مانند سید غلامرسول در چابهار از اهمیت و احترام بالایی برخوردار شده است.

 

رئیس گروه سرمایه گذاری وگردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان عنوان کرد: در مجموع افزون بر ۷۰ بقعه، نظرگاه، قدمگاه و آرامگاه در این استان وجود دارد که مردم از شهرها و روستاهای مختلف به این مکان ها مراجعه می کنند.

 

ابراهیمی اظهار کرد: در منطقه سیستان نظرگاه ها و اماکن دیگری به لحاظ محبت فراوان مردم این دیار به امام علی (ع)، امام حسین(ع)، حضرت ابوالفضل العباس (ع) و دیگر ائمه اطهار به عنوان نظرگاه و قدمگاه وجود دارد که قدمت بسیاری از آن ها به سده­های قبل بر می گردد.

 

انتهای پیام/

 

منبع : dana.ir

نظرات شما