خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11190
۱۴۰۰/۰۶/۰۴ - ۲۰:۲۸
مدیر کل بنیاد مسکن:

ارتقای 10 درصدی شاخص مقاوم سازی در سیستان و بلوچستان (ویدئو)

ارتقای 10 درصدی شاخص مقاوم سازی در سیستان و بلوچستان (ویدئو)
مدیر کل بنیاد مسکن سیستان و بلوچستان گفت: شاخص مقاوم سازی مسکن روستایی از 35 درصد به 45 درصد افزایش یافته است.

به گزارش اس.بی پرس، منبتی افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، کار بیش از 25 هزار واحد احداثی و تعمیری را برعهده دارد که تا کنون به مرحله میانگین 80 درصد رسیده و برخی هم به اتمام رسیده و تحویل شده است.

 

وی افزود: در 700 نقطه دور افتاده و مرزی سیستان و بلوچستان بازسازی انجام گرفته و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هم اکنون نیز احداث و بهسازی 60 هزار واحد مسکونی را در دست اقدام داد.

 

 مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گفت: هم اکنون در 80 روستا طرح هادی درحال اجراست که یکی پس از دیگری خاتمه می یابد و تا کنون در 600 روستا نیز اجرای طرح هادی انجام شده است.

 

 سید خلیل منبتی ادامه داد: در یک سال و نیم گذشته 4 هزار میلیارد تومان در استان طرح عمرانی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام شده است که 95 درصد این اقدامات در جنوب استان بوده است.

 

وی همچنین از پیشرفت طرح اقدام ملی گفت: این طرح در همه شهرهایی که راه و شهرسازی زمین تحویل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی داده است شروع و با جدیت دنبال می شود و اکنون 120 واحد استان آماده تحویل است.

 

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در ادامه گفت: علاوه بر ساماندهی محورهای اصلی در حاشیه شهر زاهدان، حاشیه شهر چابهار نیز 200 میلیارد تومان عملیات اجرایی از محل منابع داخلی هزینه شده و موضوع ساخت 2500 واحد مسکن محرومین نیز با ارائه تسهیلات به متقاضیان دنبال می شود.

 

وی گفت: این اقدامات افزایش شاخص ها در حوزه های مختلف و پیشرفت چشمگیر در موضوعات بازسازی و مسکن روستایی، طرح هادی، مسکن شهری و اقدام ملی را بهمراه داشته است.

 


download

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha