خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11197
۱۴۰۰/۰۶/۰۵ - ۱۰:۳۷
فرماندار چابهار:

ایجاد کارخانه آرد در چابهار سبب اشتغالزایی و توسعه می‌شود

ایجاد کارخانه آرد در چابهار سبب اشتغالزایی و توسعه می‌شود
معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار با اشاره به اینکه بندرچابهار مبدا و دروازه اصلی ورود کالای اساسی به ویژه گندم است، گفت: ایجاد کارخانه آرد در این شهرستان بندری سبب اشتغالزایی ، ارزان شدن قیمت آرد ونان و توسعه می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، رحمدل بامری روزپنجشنبه در دیدار رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان وبلوچستان با وی در فرمانداری چابهار اظهار داشت: گندم از بندرچابهار وارد و به سایر نقاط کشور حمل و تبدیل به آرد شده و مجددا با هزینه های گزاف و کرایه حمل نجومی به این شهرستان بازگشته و بدست مردم می رسد.

 

وی با اشاره به اینکه سرمایه گذاران آمادگی لازم برای احداث کارخانه آرد را دارند افزود: ضروریست هر چه سریعتر تصمیمات و پیگیری لازم در این زمینه انجام شود.

 

وی با اشاره به مسائل و مشکلات و کمبودهای منطقه و ضرورت سرمایه گذاری در زمینه فرآوری نهاده های دامی و تولید شکر سفید از شکر قهوه ای با توجه به واردات کالاهای اساسی از طریق بنادر چابهار بیان کرد: ایجاد کارخانه شکر، روغن، نهاده های دامی و خوراک دام و طیور از دیگر ضرورت هاست.

 

فرماندار چابهار گفت: با توجه به موقعیت و شرایط خاص تجاری شهرستان چابهار نیاز است در حوزه تامین و توزیع کالاهای اساسی به شهرستان چابهار توجه و نگاه ویژه ای از سوی مسوولان صورت گیرد.

 

بامری با تاکید ویژه بر توجه به مسائل و مشکلاتی چون نظارت بر اصناف و بازار با توجه به شرایط کنونی کشور از نظر شیوع کرونا ادامه داد: با توجه به اینکه کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا دچارمشکلاتی شده لازم است تا همه مسوولان با دغدغه مندی مضاعف نسبت به گذشته وظایف محوله خود را به انجام برسانند.

 

وی با اشاره به درگیر شدن مسوولان عالی کشور با موضوعاتی چون اجاره بهای مسکن، خاطرنشان کرد: اینکه مسوولان عالی کشور به این امر در ظاهر ساده ورود کرده اند، نشان از اهمیت موضوع دارد لذا باید اقدامات مناسب و مورد نیاز از سوی مسوولان امر انجام پذیرد.

 

وی ادامه داد: از اینرو اتحادیه ی مربوطه می بایست تمام مشاورین املاک سطح شهرستان را موظف به اجرای مصوبه ای کند که اخیرا توسط هیات دولت به تصویب رسیده و قوه قضائیه حمایت کامل خود را اعلام کرده است.

 

معاون استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد: اتحادیه ها مکلف به رعایت پروتکل های بهداشتی به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در سطح جامعه و مردم هستند و باید با متخلفان در اجرای دستورالعمل های بهداشتی برخورد های جدی صورت پذیرد.

 

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان وبلوچستان نیز اظهار داشت: حوزه های مختلف مربوط به صنعت، معدن و تجارت و تنظیم بازار و موارد مطرح شده در زمینه ایجاد کارخانه های فرآوری کالای اساسی اقدامات و پیگیری های لازم انجام خواهد شد.

 

داود شهرکی گزارشی از اقدامات انجام شده در یکسال گذشته بمنظور جذب و هدایت شرکت های بزرگ بخش خصوصی به ظرفیت های مختلف معدنی استان از جمله مس، آهن، طلا و آنتیموان نیز ارائه کرد.

 

وی افزود: در بخش صنعت از جمله سیمان، کاشی و لاستیک نیز سرمایه گذاریهایی در حال انجام است که بزودی به بهره برداری خواهد رسید و زمینه اشتغال تعدادی از نیروهای بومی را فراهم خواهد آورد.

 

وی گفت:  در زمینه تامین و تنظیم بازار کالاهای اساسی نیز در سال گذشته اقدامات متعددی صورت پذیرفته ولی کافی نیست.

 

انتهای پیام/

 

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha