خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11217
۱۴۰۰/۰۶/۰۶ - ۱۱:۴۴
مدیر کل راه و شهرسازی:

عملیات ساخت کانال بتنی بطول ۶۸۰ متر در یکی از محلات حاشیه زابل آغاز شد

عملیات ساخت کانال بتنی بطول ۶۸۰ متر در یکی از محلات حاشیه زابل آغاز شد
عملیات اجرایی ساخت کانال بتنی مسلح بطول ۶۸۰ متر و بهسازی معابر یکی از نقاط حاشیه‌نشین شهر زابل با حضور نمایندگان مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار زابل، مدیر کل راه و شهرسازی سیستان وبلوچستان و جمعی از مسوولان محلی همزمان با هفته دولت آغاز شد.

به گزارش اس.بی پرس، مدیر کل راه و شهرسازی سیستان وبلوچستان در حاشیه این مراسم اظهارداشت: این پروژه در خیابان هیرمند ۸۸ شهر زابل و با هدف ایمن‌سازی، هدایت آب‌های سطحی و زیباسازی این محله حاشیه‌نشین اجرایی شده است.


 عطاءاله اکبری ادامه داد: در قالب این پروژه اقداماتی نظیر اجرای کانال بتنی بطول ۶۸۰ متر و به عرض ۲ متر و ۲۰ سانتیمتر، همچنین اجرای کانیو و جدول جهت هدایت آب‌های سطحی بطول یک هزار و ۴۰۰ متر و اجرای آسفالت و لایه‌های اساس و زیر اساس در دستور کار قرار گرفته است.

 

وی با بیان اینکه  پروژه باز آفرینی شهری با اعتبار ۱۴۰ میلیارد ریال و در مدت ۲ سال اجرایی می‌شود گفت: این پروژه مهم در راستای بازآفرینی محلات حاشیه شهر زابل  و به منظور پیشگیری از مشکلات احتمالی در زمان بارندگی عملیاتی شده است.

 

مدیر کل راه و شهرسازی سیستان‌وبلوچستان خاطرنشان کرد: سال گذشته ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای رفع مشکل حاشیه‌نشینی شهرستان زابل توسط این اداره کل هزینه شد.

 

وی تصریح کرد: همچنین این اداره کل در راستای اجرایی شدن سیاست‌های محرومیت‌زدایی از چهره محلات حاشیه چهار شهر زاهدان، زابل، خاش و سراوان ۵۰ پروژه بازآفرینی شهری با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان را به عنوان محرک رشد و توسعه این محلات در چند سال اخیر مورد توجه قرار داده است.

 

مسوولان شرکت کننده در این مراسم از جمله دکتر دهمرده و دکتر سرگزی نمایندگان مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی به همراه مدیر کل راه و شهرسازی از نزدیک از روند ساخت بزرگراه های زاهدان_ زابل، زاهدان_بیرجند و پل در حال ساخت نهراب بازدید کردند و قول‌های مساعد برای تامین اعتبارات این طرح‌ها داده شد.

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha