خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11234
۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۱۱:۱۹
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای:

جابجایی بیش از ۸۰۰ هزار مسافر در سیستان و بلوچستان

جابجایی بیش از ۸۰۰ هزار مسافر در سیستان و بلوچستان
معاون اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: ۸۴۴ هزار و ۱۸۱ مسافر امسال در استان جابجا شده‌اند.

به گزارش اس.بی پرس، تیمور باقری معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان، گفت: ۸۴۴ هزار و ۱۸۱  مسافر در قالب ۱۰۰ هزار و ۴۶۳ سفر وسایل نقلیه حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای  امسال در استان جابجا شده‌اند.

 

وی گفت: از این تعداد مسافر جابجا شده ۵۷ درصد مربوط به داخل استان و ۴۳ درصد به خارج استان با وسایل نقلیه عمومی شامل اتوبوس، مینی‌بوس و خودرو‌های سواری کرایه برون‌شهری جابجا شدند که نسبت به مشابه سال گذشته افزایش ۴۹ درصدی در جابجایی مسافر و ۵۱ درصدی در تعداد سفر داشته است.

 

معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان بابیان اینکه نظارت و بازرسی بر عملکرد شرکت‌ها و مؤسسات مسافربری فعال در استان به‌صورت مستمر انجام می‌شود، افزود: مسافران می‌توانند هرگونه شکایت خود از عملکرد شرکت‌ها از طریق سامانه‌های تلفنی و اینترنتی ۱۴۱ و یا با مراجعه حضوری به ادارات تابعه این اداره کل و یا دفاتر نظارت پایانه‌های مسافری اعلام کنند تا مورد رسیدگی قرار گیرد.

 

باقری تأکید کرد: به‌منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، در حال حاضر ناوگان حمل‌ونقل عمومی مسافری استان تنها با یک‌سوم ظرفیت تردد می‌کنند و کلیه شرکت‌ها و مؤسسات مسافربری لازم است ضمن رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، نسبت به ضدعفونی وسایل نقلیه حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای قبل از حرکت و همچنین الزام پرسنل، رانندگان و مسافران به استفاده از ماسک اقدام نمایند.

 

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعداد ۳ پایانه مسافری، ۳ انجمن صنفی کارفرمایی شرکت‌ها، ۲ انجمن صنفی کارگری رانندگان، ۲ هزار و ۲۹۸ راننده مسافری، ۸۸۸ دستگاه ناوگان اتوبوسی، یک هزار ۴۱۳ دستگاه ناوگان مینی‌بوسی و ۷۷۹ دستگاه ناوگان سواری در حوزه عملکرد این اداره کل به هم‌وطنان گرامی خدمات ارائه می‌دهند.

 

انتهای پیام/

 

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha