خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11280
۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۲:۱۱
مدیر باغبانی:

محصول پسته ۵٠ درصد باغات سیستان و بلوچستان برداشت شد

محصول پسته ۵٠ درصد باغات سیستان و بلوچستان برداشت شد
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: از اواخر مردادماه کار برداشت پسته از سطح ٩ هزار و ٢٣٨ هکتار باغات بارور این استان آغاز و تا پایان شهریور ادامه دارد.

به گزارش اس.بی پرس، اردشیر شهرکی اظهار کرد: بیش از ١٣هزار و ١٩٠ هکتار از سطح باغات سیستان و بلوچستان به کشت پسته اختصاص دارد.


وی ادامه داد: کله قوچی، اوحدی، اکبری، بادامی و احمد آقایی عمده ارقام کشت پسته در سیستان و بلوچستان هستند که در شهرستان‌های زاهدان، خاش، تفتان، میر جاوه و نیمروز کشت می‌شود.


مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی پیش‌بینی کرد: تا پایان شهریور بیش از ١٢ هزار تن پسته برداشت و روانه بازار مصرف خواهد شد.


وی با اشاره به کیفیت پسته تولیدی سیستان و بلوچستان گفت: پسته تولیدی این استان به دلیل شرایط بسیار مطلوب آب و هوایی منطقه و استفاده کم از سم و کود از کیفیت بالایی برخوردار است به طوریکه می‌توان از آن به‌عنوان محصول ارگانیک نام برد.


شهرکی گفت: با توجه به قیمت خوب پسته اصلاح، احیا و احداث باغات جدید این محصول در سیستان و بلوچستان در دستور کار قرار دارد به طوریکه از سال گذشته تاکنون افزون بر یک هزار هکتار به سطح باغات پسته استان افزوده‌شده است.


انتهای پیام/

 

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha