خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11281
۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۵:۱۹
مدیر کل بیمه تامین اجتماعی سیستان وبلوچستان خبرداد؛

راه اندازی خدمات الکترونیکی احراز اشتغال به تحصیل فرزندان بیمه شدگان تامین اجتماعی

راه اندازی خدمات الکترونیکی احراز اشتغال به تحصیل فرزندان بیمه شدگان تامین اجتماعی
ابراهیمی از راه‌اندازی خدمات الکترونیکی احراز اشتغال به تحصیل فرزندان ذکور و بالای ۱۹ سال سن بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، حمید ابراهیمی مدیرکل بیمه تأمین اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: سامانه  خدمات الکترونیکی «احراز اشتغال به تحصیل فرزندان ذکور و بالای ۱۹ سال سن بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران»  تأمین اجتماعی راه‌اندازی شده است.


وی گفت: کلیه بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران که دارای حساب کاربری فعال در درگاه خدمات غیرحضوری سازمان به نشانی eservices.tamin.ir می‌باشند، می‌توانند مراتب اشتغال به تحصیل فرزندان ذکور تحت تکفل خود را که بالای ۱۹ سال سن دارند از طریق سامانه مذکور اعلام کنند.


ابراهیم افزود: علاوه بر بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران، خود فرزندان نیز در صورت ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در درگاه خدمات غیرحضوری سازمان به نشانی eservices.tamin.ir، می‌توانند   نسبت به اعلام مراتب اشتغال به تحصیل خود از طریق سامانه مذکور اقدام کنند.


وی گفت: اعلام مراتب اشتغال به تحصیل به‌صورت غیرحضوری منوط به دریافت کد ره‌گیری (کد مجوز استعلام گواهی اشتغال به تحصیل) توسط متقاضی از سامانه استعلام مدرک تحصیلی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به نشانی اینترنتی https://estelam.msrt.ir و مطابق ضوابط اعلام‌شده در سامانه مذکور می‌باشد.


وی یادآورد شد: متقاضیان واجد شرایط، ظرف سه ماه پس از دریافت کد رهگیری موصوف، می‌بایست نسبت به اعلام آن از طریق درگاه غیرحضوری سازمان اقدام نمایند. در غیر این صورت، اعلام مراتب اشتغال به تحصیل و بهره‌مندی از خدمات موردنظر، منوط به دریافت مجدد کد یادشده از سامانه ذی‌ربط خواهد بود.


مدیرکل بیمه تأمین اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: پس از اعلام کد رهگیری توسط متقاضی واجد شرایط، استعلام موضوع اشتغال به تحصیل به‌صورت الکترونیکی از طریق سرویس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انجام‌شده و در صورت تائید و احراز مراتب، اطلاعات مربوطه در پایگاه سازمان ذخیره و ملاک ارائه خدمات به ذینفع خواهد بود.


وی گفت: اعتبار اطلاعات دریافتی از پایگاه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به‌منظور ارائه خدمات با توجه به تاریخ تائید مراتب اشتغال به تحصیل، لغایت پایان نیمسال تحصیلی مربوطه بوده و برای دوره‌های تحصیلی بعدی، فرآیند دریافت کدرهگیری و استعلام، می‌بایست مجدداً انجام شود.


ابراهیمی گفت: با راه‌اندازی سرویس یادشده و به‌منظور حذف کاغذ و جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی، دریافت گواهی‌های اشتغال به تحصیل صادره از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، فاقد موضوعیت می‌باشد.


انتهای پیام/

 

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha