خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11282
۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۵:۲۴

اختتامیه مسابقات بین‌المللی غواصی ارتش‌های جهان/ ایران و روسیه به طور مشترک اول شدند

اختتامیه مسابقات بین‌المللی غواصی ارتش‌های جهان/ ایران و روسیه به طور مشترک اول شدند
اختتامیه مسابقات بین‌المللی غواصی ارتش‌های جهان در کنارک برگزار شد و ایران و روسیه به‌صورت مشترک اول، چین دوم و سوریه سوم شدند.

به گزارش اس.بی پرس، اختتامیه ششمین دوره مسابقات بین‌المللی غواصی عمق ارتش‌های جهان با حضور فرمانده نیروی دریایی ارتش، جانشین فرمانده نیروی دریایی روسیه، معاون ترتیب و آموزش ستاد کل نیرو‌های مسلح و تعدادی از مقامات عالی نظامی ایران و کشور‌های شرکت‌کننده در بندر کنارک و منطقه سوم نیروی دریایی راهبردی ارتش برگزار شد.


در مسابقات  غواصی نظامیان جهان که از اول شهریورماه آغازشده، غواصان نظامی روسیه، چین، هند، ونزوئلا، سوریه و ایران باهم رقابت کردند که درنهایت با داوری‌های مشترک بین‌المللی انجام‌شده، ایران و روسیه به‌صورت مشترک اول، چین دوم و سوریه سوم شدند و ونزوئلا و هند حائز رتبه نشدند.


بیش از ۱۰۰ ورزشکار در  مسابقات شرکت کردند و هم‌زمان با آن مسابقات جام دریا به میزبانی بندر انزلی و با حضور کشور‌های روسیه، قزاقستان، آذربایجان و هم‌چنین مسابقات توپخانه در اصفهان هم برگزار می‌شود.


مسابقات بین‌المللی ارتش‌های جهان با محوریت روسیه از ۲۰۱۵ تاکنون در کشور‌های مختلفی که با روسیه تفاهم‌نامه مشترک نظامی دارند برگزارشده است  و امسال بیش از ۴۰ کشور در آن شرکت کردند.


انتهای پیام/

 

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha