خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11291
۱۴۰۰/۰۶/۱۱ - ۱۰:۰۵
رییس سازمان بسیج مستضعفین:

مشکلات منطقه سیستان راه حل دارد/چشم انداز مثبتی برای سیستان وبلوچستان در نظر گرفته ایم

مشکلات منطقه سیستان راه حل دارد/چشم انداز مثبتی برای سیستان وبلوچستان در نظر گرفته ایم
سردار غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور بیان کرد: شرایط حال حاضر سیستان در شان مردم انقلابی و ولایت مدار این منطقه نیست، به‌طورقطع این مشکلات راه‌حل‌هایی دارد؛ راه‌حل‌های کوتاه‌مدت و میان‌مدتی لازم است که در مرحله اول باید به‌صورت فوریتی و اورژانسی انجام شود که سپاه آماده پشتیبانی از این مرحله است، در مرحله میان‌مدت نیز برنامه‌های ویژه‌ای برای منطقه سیستان خواهیم داشت که به‌زودی اخبار خوشی به گوش مردم در این زمینه خواهد رسید.

به گزارش اس.بی پرس، سردار غلامرضا سلیمانی روز چهارشنبه در گردهمایی بسیجیان، فرماندهان پایگاه، حوزه‌های مقاومت، فرماندهان گردان‌های شهرهای شمالی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: راه‌حل‌های کوتاه‌مدت برای ۵ شهرستان منطقه سیستان و سایر شهرهای سیستان و بلوچستان طراحی شود و این راه‌حل‌ها فوری و اورژانسی به مرحله اجرا برسد.


وی ادامه داد: سازمان بسیج مستضعفین آمادگی برای کمک به اشتغال متناسب با زیست‌بوم منطقه را دارد تا تسهیلات کم‌بهره به افراد متقاضی اشتغال ایجاد شود.

 

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور ادامه داد: این طرح‌ها متناسب با شرایط کم‌آبی، فعالیت‌های کشاورزی با مدیریت شیوه‌های آبیاری و صنایع خانگی و دستی در دستور کار قرار گیرد.


وی گفت: تقویت بسیج سازندگی با دستگاه‌های مهندسی برای اجرای پروژه‌های محرومیت‌زدایی در دستور کار است چراکه باید باور کنیم با راه‌حل‌های جدید می‌توانیم مشکلات را حل کنیم.

 


سردار سلیمانی افزود: تنها نباید اکتفا کنیم که دستگاه‌های دولتی جوانان ما را جذب کنند چون محدودیت وجود دارد و برای حفظ ارزش منطقه با تمرکز بر مردم جوانان محوریت قرار گیرند و جبهه تشکیل شود.


وی تأکید کرد: سازمان بسیج کشور برنامه ازدواج جوانان بسیجی را در دستور کار قرار داده تا با تهیه جهیزیه ارزان‌قیمت به هر میزان وارد زندگی شوند.

 


رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور اظهار داشت: مشارکت حداکثری مردم در خلق ۲۸ خرداد باعث شد تا دولت انقلابی روی کار بیاید به‌طوری‌که در ایام کرونا ۲۹ کشور انتخابات برگزار کردند که بالاترین مشارکت در کشور ایران رقم خورد.


وی افزود: ظرفیت‌های که در منطقه سیستان، سواحل جنوبی و به‌خصوص انتقال آب، شیرین سازی از دریای عمان و سایر نمونه این استان را از این وضعیت خارج می‌کند که باید دست‌به‌دست هم بدهیم و به دولت کمک کنیم تا مشکلات حل شود.


سردار سلیمانی گفت: ملت مقتدر و قوی ایران با ظرفیت‌های بسیار زیادی که دارد می‌تواند مشکلات را حل کند به‌طوری‌که بسیج به‌عنوان خدمتگزار در کنار مردم خواهد بود.

 

 

تصاویر: نجمه مباشری خبرنگار اس.بی پرس در زابل

 

انتهای پیام/

 

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha