خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11311
۱۴۰۰/۰۶/۱۲ - ۱۰:۲۷
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی:

استان مرکزی آبرسانی به هفت روستای سیستان و بلوچستان را عهده‌دار شد

استان مرکزی آبرسانی به هفت روستای سیستان و بلوچستان را عهده‌دار شد
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان مرکزی گفت: هلال‌احمر این استان آب‌رسانی به هفت روستای شهرستان زهک از توابع سیستان و بلوچستان را در قالب اجرای طرح ملی نذر آب ۴ عهده‌دار شد.

به گزارش اس.بی پرس، علیرضا محمودی اظهار کرد: طرح ملی نذر آب برای چهارمین سال متوالی از سوی جمعیت هلال‌احمر در مناطق محروم کشور برگزار می‌شود و اجرای مرحله چهارم آن از سیزدهم تا نوزدهم شهریورماه جاری است.


وی بیان کرد: گروه‌های امدادی جمعیت هلال‌احمر در راستای مبارزه با خشک‌سالی و تأمین آب آشامیدنی سالم از امروز  به شهرستان زهک استان سیستان و بلوچستان اعزام می‌شوند.


مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان مرکزی ادامه داد: مقررشده است که هلال‌احمر استان مرکزی در هفت روستای هدف‌گذاری شده سیستان و بلوچستان، ۱۰ هزار مترمربع لوله‌گذاری به‌منظور استقرار آب آشامیدنی سالم انجام شود و ۱۰ دستگاه آب تصفیه نیز نصب کند.


محمودی عنوان کرد: هزینه اجرای این طرح ۲۸ میلیارد ریال است که از سوی خیریه نیکان تأمین‌شده و  ۲۲ میلیارد ریال آن برای خرید لوله آب و ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای دستگاه تصفیه آب اختصاص‌یافته است.


وی گفت: یک دستگاه بیل مکانیکی نیز از استان مرکزی برای عملیات حفاری اعزام می‌شود و تمام ظرفیت‌ها برای سایر امور کنده‌کاری و لوله‌گذاری  از جمعیت هلال‌احمر استان به کار گرفته‌شده است.


مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان مرکزی اضافه کرد: در راستای اجرای برنامه ملی نذر آب ۴، بیش از ۳۶ نفر از جمعیت هلال‌احمر این استان حضور دارند و به مردم مناطق محروم این شهرستان خدمات‌رسانی می‌کنند.


محمودی گفت: در کاروان اعزامی هلال‌احمر استان مرکزی برای این طرح ملی، ۱۸ پزشک عمومی، متخصص، فوق تخصص و دندان‌پزشک نیز حضور دارند که به بیماران نیازمند خدمات درمانی و دارویی ارائه می‌دهند.


وی اظهار داشت: هماهنگی‌های لازم برای تأمین اتاق عمل در شهرستان زهک نیز اندیشیده شده که در صورت نیاز به جراحی، توسط متخصصان اعزامی، عمل موردنظر انجام شود.


مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان مرکزی افزود: پیگیری مسائل بیماران به مدت حضور کاروانی اعزامی از منطقه نیست و مسائل برخی بیماران با مدت‌زمان طولانی و پس از انجام مأموریت انجام‌شده از استان پیگیری و دنبال می‌شود.


محمودی عنوان کرد: توزیع انواع نوشت‌افزار، لباس و کفش و برگزاری مسابقات ورزشی و فرهنگی نیز از دیگر برنامه‌های تعیین‌شده در راستای  اجرای طرح ملی نذر آب ۴ است.


تاکنون سه مرحله نذر آب از سوی جمعیت هلال‌احمر استان مرکزی در مناطق سیب و سوران، سراوان استان سیستان و بلوچستان و بخش پلان چابهار برگزارشده و مرحله چهارم این طرح از ۱۳ تا ۱۹ شهریورماه جاری در شهرستان زهک استان سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.

 

انتهای پیام/

 

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha