خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11315
۱۴۰۰/۰۶/۱۲ - ۱۲:۴۲
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی:

سیستانیان نخستین خونخواهان سیدالشهدا/ لزوم تعظیم شعائر عاشورایی

سیستانیان نخستین خونخواهان سیدالشهدا/ لزوم تعظیم شعائر عاشورایی
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه سیستانیان نخستین خونخواهان امام حسین (ع) بودند، گفت: هویت مردم سیستان باید در عالم جلوه‌گر شود.

به گزارش اس.بی پرس، حجت‌الاسلام محمد قمی پیش از ظهر امروز در اجتماع مردمی پاسداشت اولین قیام مردم سیستان به خون خواهی امام حسین (ع) که در میدان امام حسین (ع) زابل با حضور پرشکوه مردم برگزار شد، اظهار داشت: نخستین قیامی که پس از حادثه عاشورا برای خون‌خواهی امام حسین (ع) به وقوع پیوست، قیام مردم سیستان بر ضد حاکمان اموی بود.


وی با اشاره به اینکه نکات افتخار برانگیز و شورانگیزی در قیام مردم سیستان به خون خواهی امام حسین (ع) است که به تک‌تک آن نکات باید بالید، افزود: مردم ولایتمدار سیستان به خودشان اجازه ندادند با این موضوع کنار بیایند و با خروش خود به خونخواهی امام حسین (ع) قیام کردند.


رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه اساساً تأکید معارف دینی ما و حیات‌بخشی قرآن تأکیداتش به قیام است، ادامه داد: امت‌هایی که قیام می‌کنند گره‌های بزرگ را باز می‌کنند و آفرین بر مردم سیستان که زودتر از بقیه به خونخواهی امام حسین (ع) قیام کردند.


وی با تأکید بر اینکه مردم ولایتمدار سیستان شایسته تحسین هستند، گفت: باید به فرهنگ و مردم سیستان افتخار کرد زیرا با یک قیام کاملاً مردمی در مقابل زور و قدرت بزرگ آن زمان مقابله و استقامت کردند و تا آخرین قطره خون خود ایستادگی کردند برای آنچه آن را حق می‌یافتند.


حجت‌الاسلام قمی تصریح کرد: پس از مصیبت بزرگ کربلا خیلی‌ها عزادار و غصه‌دار شدند اما همه اهل قیام کردن، هزینه دادن و مبارزه کردن نبودند و این غیرت افزون‌تر مردم سیستان بود که به جوش آمد.


مردم سیستان ترجمان جمله «ما ملت امام حسینیم» در طول تاریخ بوده‌اند.


وی با تأکید بر اینکه باید فرهیختگی، شجاعت و فرهنگ مردم سیستان را به رخ عالمیان کشید، بیان کرد: شجاعت بیشتری که در مردم این منطقه دیده می‌شود، تحسین همگان را باید برانگیزد و ان‌شاءالله این همایش‌ها سال‌به‌سال پررونق‌تر و پرشورتر برگزار شود.


رئیس سازمان تبلیغات اسلامی افزود: حق‌طلبی، عدالت‌خواهی، زیر بار ظلم نرفتن و محبت مردم سیستان به نقطه کانونی خوبی‌ها یعنی اهل‌بیت و حضرت سیدالشهدا (ع) در طول تاریخ اثبات‌شده و مردم این دیدار همواره دلداده حق بودند و پای حق ایستاده‌اند.


وی با تأکید بر اینکه مردم سیستان ترجمان جمله «ما ملت امام حسینیم» در طول تاریخ بوده‌اند، ادامه داد: این محبت به یک شجره طیبه تبدیل‌شده و همچنان در نسل‌های مردم سیستان در حال رشد و ادامه است.


حجت‌الاسلام قمی با تأکید بر اینکه ما نسل به نسل در پناه امام حسینیم و این کودکان از نسل همان خون خواهان هستند، تصریح کرد: واقعه ۱۹ بهمن سال ۱۳۳۰ هم نشانه دیگری از پای حق ایستادن مردم سیستان در جریان انقلاب اسلامی ایران است.


وی با تأکید بر اینکه مردم سیستان همواره برای پای حق ایستادن هزینه داده‌اند، اظهار کرد: هم اقامه عزا و هم تعظیم شعائر درباره قیام حضرت سیدالشهدا (ع) باید مدنظر باشد و هم پیام اصلی شهدا که پای حق ایستادن است باید ترویج شود.

 

انتهای پیام/

 

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد