خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11318
۱۴۰۰/۰۶/۱۲ - ۱۳:۳۳
آیت‌الله رئیسی:

سواحل مکران می‌تواند قطب ارتباطات تجاری با دنیا باشد

 سواحل مکران می‌تواند قطب ارتباطات تجاری با دنیا باشد
رئیس‌جمهور کشورمان با تأکید بر اینکه سواحل مکران دروازه ورودی ایران به بسیاری از کشورهای دنیاست، گفت: سواحل مکران می‌تواند قطب رونق و ارتباطات تجاری و اقتصادی با دنیا باشد.

به گزارش اس.بی پرس، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در جمع نمایندگان اقشار، علما و نخبگان چابهار اظهار کرد: مسئله کپرنشینی در سیستان و بلوچستان باید تا پایان سال جاری سامان یابد.


رئیس‌جمهوری کشورمان ادامه داد: سواحل مکران می‌تواند قطب رونق و ارتباطات تجاری و اقتصادی با دنیا باشد و افزایش تولید و اشتغال دو مسئله بسیار مهم کشور است.


آیت‌الله رئیسی در ادامه برنامه‌های سفر به سیستان و بلوچستان، شامگاه پنج‌شنبه در جمع نمایندگان اقشار، علما و نخبگان چابهار، مردم این منطقه را دین‌مدار، ولایتمدار و دارای فرهنگ و تمدن غنی خواند و با اشاره به موضوعات و مشکلات مطرح‌شده از سوی حاضران در این نشست، گفت: مسائل مطرح‌شده هم از سوی وزرا و هم در حوزه معاونت اجرایی ریاست جمهوری با حضور نمایندگانی از منطقه پیگیری خواهد شد و به شکل مفصل در شورای داری استان موردبررسی می‌گیرد.


رئیس‌جمهور، افزود: بنا داریم هر آنچه در سفرهای استانی مطرح می‌شود، پیگیری شده و مردم از نتایج آن مطلع شوند. یکی از مسائلی که امروز برای ما بسیار ناراحت‌کننده بود، وضع کپرنشینان اطراف شهرستان بود که در جمعشان حضور یافتیم. باید سریعاً اقدامی صورت بگیرد و حداکثر تا پایان سال وضعیت به شکلی سامان یابد.


رئیسی در ادامه بابیان اینکه سواحل مکران دروازه ورودی ایران به بسیاری از کشورهای دنیاست، تصریح کرد: سواحل مکران بسیار جایگاه حساس و مهمی دارد. باید سازوکار و مرکزیت فعالی برای عمران و آبادی این منطقه وجود داشته باشد که مسئولیت این موضوع را به عهده بگیرد.


کار در این منطقه باید در یک‌زمان معینی به نتیجه برسد تا بهره‌گیری از این ثروت خدادادی و اقتصاد دریا، از فرصت‌های ایجاد اشتغال و رونق تولید در این منطقه به نحو احسن بهره برده شود.


رئیس‌جمهور در ادامه به موضوع درخواست تأسیس دانشگاه علوم پزشکی در منطقه اشاره کرد و اظهار داشت: این موضوع جزو مواردی است که در دستور کار پیگیری‌های سفر قرار خواهد گرفت.


آیت‌الله رئیسی از همه تلاش‌گران تأمین امنیت منطقه ازجمله نیروهای سپاه، بسیج، نیروی انتظامی، ارتش و مرزبانان گرامی در نیروهای دریایی، زمینی و هوایی قدردانی و تصریح کرد: همه مردم منطقه در ایجاد امنیت این منطقه نقش‌آفرینی می‌کنند که صمیمانه از آن‌ها سپاسگزاری می‌کنم. چابهار را به‌عنوان یک منطقه امن، برای سرمایه‌گذاری بسیار مناسب می‌دانیم و در جلسه شورای اداری استان درباره سرمایه‌گذاری ایرانیان عزیز داخل و خارج کشور در این منطقه مفصل بحث خواهیم کرد.


رئیس‌جمهور بابیان اینکه سواحل مکران یکی از بهترین ظرفیت‌ها برای سرمایه‌گذاری است، خاطرنشان کرد: یکی از اولین اقدامات در این زمینه معرفی دقیق و کامل ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در منطقه مکران است. نگاه دولت به مکران به‌عنوان منطقه‌ای است که می‌تواند نقش سازنده‌ای در حوزه افزایش تولید و اشتغال به‌عنوان ۲ مسئله بسیار مهم کشور داشته باشد و سرمایه‌گذاری در مکران آینده بسیار روشن و خوبی دارد.

 

انتهای پیام/

 

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha