خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11335
۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۱۷:۵۸

سم‌پاشی رایگان یک‌میلیون و 700 هزار رأس دام در سیستان و بلوچستان

سم‌پاشی رایگان یک‌میلیون و 700 هزار رأس دام در سیستان و بلوچستان
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان از سم‌پاشی حدود 1 میلیون و 700 هزار رأس دام و مساحتی افزون بر 260 هزار مترمربع جایگاه دامی باهدف پیشگیری از انتشار بیماری‌های منتقله به‌وسیله حشرات خرداد.

به گزارش اس.بی پرس، مسعود اصغری اظهار کرد: بسیاری از بیماری‌های خطرناک و واگیر دامی از طریق حشرات و کنه‌ها منتقل می‌شوند و علاوه بر انتشار بیماری در جمعیت‌های دامی باعث انتقال بیماری به انسان نیز خواهند شد که ازجمله این بیماری‌های خطرناک می‌توان به تب کریمه کنگو  اشاره کرد.


وی افزود: در خصوص این بیماری خطرناک و همچنین سایر بیماری‌های واگیر دامی و مشترک بین انسان و دام اصل تقدم پیشگیری بر درمان صادق بوده و ازجمله اقدامات اولیه و مؤثر در رابطه با پیشگیری از بروز و شیوع چنین بیماری‌هایی که توسط حشرات و کنه‌های ناقل بیماری، منتشر می‌شوند؛ سم‌پاشی مؤثر و به‌موقع دام و جایگاه آن در کنار سایر عوامل مانند رعایت موارد ایمنی و بهداشتی راهکاری بسیار مناسب خواهد بود.


معاون سلامت دامپزشکی استان بیان داشت: به همین دلیل از ابتدای سال جاری تاکنون کارشناسان بهداشتی دامپزشکی استان حدود 1 میلیون و 700 هزار رأس دام از جمعیت دامی و همچنین مساحتی افزون بر 260 هزار مترمربع جایگاه دامی در استان را به صورت رایگان سم‌پاشی کرده‌اند.


 اصغری به دامداران و روستاییان توصیه کرد: در کنار سم‌پاشی دام و جایگاه دامی برای پیشگیری از بروز و شیوع بیماری‌های دامی و مشترک بین انسان و دام به هنگام کار و تماس بادام موارد بهداشتی و ایمنی ازجمله استفاده از دستکش، چکمه و لباس مناسب و همچنین توجه به برنامه واکسیناسیون دام‌ها و جدی گرفتن بروز علائم بیماری در دام در زمان مناسب را فراموش نکنند.


انتهای پیام/

 

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد