خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11339
۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۲۰:۵۵

۴۲ تانکر آب‌رسانی در اختیار مستضعفان «زهک» قرار می‌گیرد

۴۲ تانکر آب‌رسانی در اختیار مستضعفان «زهک» قرار می‌گیرد
مسئول گروه جهادی یاران مهر گفت: با توجه به تنش آبی موجود در روستا‌های محروم منطقه سیستان، هماهنگی اهداء ۴۲ تانکر آب‌رسانی به خانوار‌های مستضعف توسط گروه جهادی صورت گرفته است.

به گزارش اس.بی پرس، علیرضا کمیلی مسئول گروه جهادی «یاران مهر» گفت: در ماه‌های اخیر زمانی که ویدئوی صحبت‌های دردناک دختر سیستانی را در فضای مجازی مشاهده کردیم، تصمیم گرفتیم با همکاری جهادگران قدمی هرچند کوچک در راستای التیام درد این کودکان و خانواده‌هایشان برداریم.


مسئول گروه جهادی «یاران مهر» افزود: در این راستا پس از اعزام یک تیم پیشران و انجام تحقیقات میدانی از روستا‌های محروم منطقه سیستان در شمال استان سیستان و بلوچستان و مشورت‌هایی که با بومیان منطقه داشتیم، متوجه شدیم بخشی از مشکل کمبود آب در روستا‌ها به‌این‌علت است که تعداد زیادی از خانواده‌های مستضعف امکان ذخیره‌سازی آب و استفاده از آب سالم را ندارند.


وی ادامه داد: در این راستا پویشی مردمی راه‌اندازی کردیم و با کمک گروه جهادی «ماعون» توانستیم در دو مرحله کمک‌های خود که شامل ۲۲ عدد تانکر بود را به دست مردم منطقه برسانیم.


کمیلی تصریح کرد: علاوه بر ۲۲ تانکر خریداری‌شده، ۲۰ تانکر دیگر نیز با رایزنی از طریق کمیته امداد زهک به‌زودی به دست مردم سیستان می‌رسد.


مسئول گروه جهادی «یاران مهر» گفت: ان‌شاءالله به‌زودی در پویشی دیگر قصد ساخت تنور پخت نان در روستا‌های فاقد نانوایی منطقه سیستان راداریم. پیش‌ازاین نیز ۳۰ عدد تنور برای روستا‌های مرزی سیستان ساخته‌ایم و امید داریم که بتوانیم وظیفه انسانی خود را در قبال مردم این خطّه محروم هرچه بهتر انجام دهیم.


انتهای پیام/

 

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha