خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11344
۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۲:۲۲
امان اله طوقی:

۱۴۰ هزار هکتار از مزارع سیستان و بلوچستان زیر کشت پاییزه می‌رود

۱۴۰ هزار هکتار از مزارع سیستان و بلوچستان زیر کشت پاییزه می‌رود
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: امسال ۱۴۰ هزار هکتار از مزارع استان زیر کشت پاییزه محصولات نظیر روغنی، گندم و جو، گیاهان دارویی و سایر محصولات سبزی و صیفی می‌رود.

به گزارش اس.بی پرس، امان اله طوقی اظهار داشت: با اشاره به هشدار هواشناسی مبنی بر کاهش شدید بارندگی در فصل پاییز امسال و شرایط خشک‌سالی حاکم بر منطقه از همه کشاورزان خواهانیم با انجام کشت به‌موقع محصولات و رعایت زمان کشت هر محصول و تغذیه به‌موقع اراضی کشاورزی برای دستیابی به افزایش کمی و کیفی تولیدات نسبت به بیمه محصولات خود اقدام کنند.


وی تأکید کرد: تمام مقدمات برای کشت پاییزه شامل تأمین نهادهای تولید اعم از کود، بذر و سم و ادوات کشاورزی برای کشت پاییزه در سطح ١۴٠ هزار هکتار از اراضی کشاورزی سیستان و بلوچستان آماده بوده و به‌زودی کار کشت پاییزه در این استان آغاز می‌شود.


معاون سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: برای کمک به کشاورزان سازمان جهاد کشاورزی از توان کارشناسی و علمی تمامی مجموعه بخش کشاورزی در سازمان نظام‌مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی ،مراکز تحقیقاتی، شرکت خدمات حمایتی، بانک کشاورزی و غله و خدمات بازرگانی درکشت پاییزه بهره خواهد گرفت.

 

انتهای پیام/

 

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha