خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11345
۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۲:۳۰
استاندار سیستان و بلوچستان:

تمهیدات لازم برای بازگشایی تدریجی مدارس اندیشیده شود

تمهیدات لازم برای بازگشایی تدریجی مدارس اندیشیده شود
موهبتی گفت: تمهیدات لازم برای بازگشایی تدریجی مدارس اندیشیده شود و دستگاه‌های متولی آمادگی لازم را در این زمینه داشته باشند.

به گزارش اس.بی پرس، احمدعلی موهبتی در نشست ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا بابیان اینکه هرگونه تجمع در هر نقطه و به‌ویژه فضاهای بسته بحران ایجاد می‌کند اظهار داشت: وجود حتی یک نفر فوتی هم در آمار روزانه کرونا در سیستان و بلوچستان زیاد و آزاردهنده است بنابراین؛ بایستی علما، نخبگان، روحانیون و صاحبان قلم، تریبون و اندیشه نسبت به آگاه‌سازی مردم در راستای دوری از تجمعات و مراجعه زودهنگام به مراکز درمانی در صورت مشاهده علائم اولیه این بیماری تلاش کنند.


وی افزود: آگاهی بخشی عمومی و بالا بردن درک مردم درزمینهٔ رعایت پروتکل‌ها و اعتماد به سیستم بهداشتی و درمانی، امری بسیار ضروری است.


استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به تجربه موفق برخی استان‌ها در کاهش روند مبتلایان و فوتی‌های ناشی از کرونا گفت: شناسایی و بیماریابی اولیه هم تلفات جانی و هم هزینه‌های درمانی را به مقدار قابل‌توجهی کاهش می‌دهد.


وی بیان کرد: ایجاد فضای آرامش و امیدآفرینی با توجه به شروع به کار دولت جدید در کشور ضرورت دارد و همه باید ضمن تعامل و همکاری لازم به دستورالعمل‌های ابلاغی ستاد ملی کرونا پایبند باشیم.


موهبتی با اشاره به مباحث طرح‌شده در جلسه پیرامون نحوه بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها تصریح کرد: اگرچه آموزش مجازی یک فرصت در مواقع بحرانی است اما آسیب‌هایی هم دارد و متأسفانه فرآیند یادگیری مطلوب دانش و تکنولوژی را دچار چالش‌های جدی می‌کند بنابراین هرچه زودتر دانشگاه‌ها و مدارس بازگشایی شوند به نفع دانش‌آموزان و دانشجویان و سیستم آموزشی کشور است.


انتهای پیام/

 

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha