خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11357
۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۰:۴۹
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

۱۰۶ شرکت تعاونی در ایرانشهر سیستان و بلوچستان فعال است

۱۰۶ شرکت تعاونی در ایرانشهر سیستان و بلوچستان فعال است
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: ۵١٠ شرکت تعاونی در این شهرستان ثبت‌شده که از این تعداد ١٠۶ شرکت فعال است.

به گزارش اس.بی پرس، خلیل احمد سلامی اظهار داشت: بخش‌های صنایع‌دستی، کشاورزی و خدمات بیشترین شرکت‌های تعاونی را به خود در ایرانشهر اختصاص داده‌اند.


وی افزود: هم‌اینک ١٠۶ شرکت تعاونی فعال در سطح شهرستان ایرانشهر وجود دارد که این تعاونی‌ها با یک هزار و ۵٩٠ نفر عضو فعالیت خود را در بخش‌های مختلف با سرمایه‌گذاری بیش از ١۴ میلیارد و ۵۴۰ میلیون ریال انجام می‌دهند.


رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایرانشهر خاطرنشان کرد: ۴٠۴ تعاونی با سرمایه ٣٧ میلیارد و ٩٠۶ میلیون ریال به علت کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش و عدم آشنایی با قوانین بخش تعاون و عدم پیگیری هیئت‌مدیره در سطح شهرستان غیرفعال هستند.


وی تصریح کرد: تعاونی‌ها ازلحاظ اقتصادی به‌عنوان یکی از جدی‌ترین راه‌های توسعه پایدار در برنامه‌های توسعه‌ای کشور قرار دارند و نقش آن‌ها در اقتصاد خرد و متوسط درصورتی‌که نگاه ویژه‌ای به تقویت و افزایش بهره‌وری در آن صورت پذیرد افزایش خواهد یافت.


سلامی بابیان اینکه تشکیل تعاونی‌های پشتیبان مشاغل از رویکردهای عمده اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایرانشهر است افزود: این تعاونی‌ها می‌توانند نقش قابل‌توجهی در تقویت اقتصاد خانواده‌ها داشته باشند.


وی بیان کرد: رونق تعاونی‌ها می‌تواند افزایش سطح اشتغال پایدار کشور را در پی داشته باشد و نرخ بیکاری را کاهش دهد همچنین می‌تواند به توزیع عادلانه ثروت و کاهش فاصله طبقاتی،‌ افزایش سطح درآمد ملی و رشد اقتصاد کمک کند.

 

انتهای پیام/

 

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha