خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 1136
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۱۲:۳۶
مسوول بسیج دانشجویی استان خبرداد

راه‌اندازی قرارگاه جهادی دانشجویان برای مقابله با کرونا در سیستان و بلوچستان

راه‌اندازی قرارگاه جهادی دانشجویان برای مقابله با کرونا در سیستان و بلوچستان
مسوول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان گفت: قرارگاه جهادی مبارزه با ویروس کرونا توسط دانشجویان بسیجی این استان راه‌اندازی شد.

به گزارش اس.بی پرس، علیرضا کیخا  اظهار داشت: ۱۲ گروه در قالب اردوهای جهادی برای مقابله با ویروس کرونا به میدان آمده و در راستای توزیع اقلام بهداشتی و ضدعفونی کردن اماکن و محل‌ها در این استان در حال فعالیت هستند.

 

وی اولویت قرارگاه جهادی دانشجویان بسیجی سیستان و بلوچستان را ایجاد آرامش و آگاهی در میان مردم دانست و افزود: در این زمینه تعدادی از اعضای این ستاد به ساخت محتواهای علمی و تبدیل آن به پوستر پرداخته‌اند تا با توزیع این اطلاعات در بین شهروندان از استرس آنان کم و به اطاعات شان افزوده شود.

 

مسوول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان از تمرکز گروه‌های جهادی در مناطق پرتردد و حاشیه شهرها خبر داد و گفت: با توجه به اینکه در شهرهای زاهدان، زابل، چابهار و ایرانشهر جمعیت زیادی از شهروندان در حاشیه شهرها زندگی می‌کنند و به تبع دسترسی آنان به امکانات بهداشتی در این مناطق مناسب نیست تمرکز اصلی برای گندزدایی و پاکسازی محیط در این مناطق معطوف شده است.

 

وی از گفت‌وگو با دانشگاه‌های عمومی پزشکی سیستان و بلوچستان و اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت خبر داد و  اظهارداشت: در صورت تامین مواد اولیه و موافقت این دستگاه‌ها حاضر هستیم به صورت جهادی اقدام به تولید ماسک و موادضد عفونی کننده کرده و همچین در توزیع آن نیز همکاری کنیم.

 

کیخا تصریح کرد: اردوی راهیان نور به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف شده است.

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha