خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11360
۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۳:۰۸
مدیرعامل شرکت گاز:

بیش ‌از ۸۶ هزار خانوار سیستان و بلوچستانی از گاز شهری بهره‌مند شدند

بیش ‌از ۸۶ هزار خانوار سیستان و بلوچستانی از گاز شهری بهره‌مند شدند
مدیرعامل شرکت گاز سیستان و بلوچستان با اشاره به روند اجرای پروژه گازرسانی گفت: ۸۶ هزار و ۲۴۴ خانوار در این استان تاکنون از گاز شهری بهره‌مند شده‌اند.

به گزارش اس.بی پرس، رضا پنجابی مدیرعامل شرکت گاز سیستان و بلوچستان اظهار داشت: ۶۸ هزار و ۹۰۲ خانوار در زاهدان، ۴۹۸ خانوار در زابل، ۱۴ هزار و ۶۰۰ خانوار در ایرانشهر، ۵۲۷ خانوار در بمپور، ۵۰۸ خانوار در محمدان و هزار و ۲۰۹ خانوار روستایی تاکنون از گاز شهری سیستان و بلوچستان بهره‌مند شده‌اند.


وی گفت: متراژ کارشده در زاهدان یک هزار و ۳۵۲ کیلومتر، زابل ۲۷۵ کیلومتر، ادیمی و دوست محمد ۱۱۶ کیلومتر، محمدآباد و زهک ۸۰ کیلومتر، ایرانشهر ۴۴۱ کیلومتر، خاش ۳۹۱ کیلومتر، بمپور ۷۰ کیلومتر، محمدان ۵۵ کیلومتر، بزمان ۶۳ کیلومتر، دلگان ۱۰۳ کیلومتر و روستایی ۳۳۰ کیلومتر است.


مدیرعامل شرکت گاز سیستان و بلوچستان تصریح کرد: متراژ شبکه گازدار تاکنون در زاهدان هزار و ۲۲۲ کیلومتر، زابل ۸۰ کیلومتر، ایرانشهر ۳۳۳ کیلومتر، بمپور ۶۱ کیلومتر، محمدان ۵۳ کیلومتر و روستایی ۱۵۸ کیلومتر است.


وی بیان کرد: همچنین ۵۸ هزار و ۶۸۷ علمک گاز در زاهدان، ۵۰۰ علمک در زابل، ۱۳ هزار و ۳۹۲ علم در ایرانشهر، هزار و ۲۹۰ علمک در بمپور، هزار و ۵۲ علمک در محمدان، هزار و ۹۹ علمک در بزمان و ۲ هزار و ۶۷۹ علمک گاز روستایی در مقابل منازل مردم نصب‌شده است.


پنجابی گفت: با توجه به لوله‌گذاری‌های انجام‌شده در سطح شهر زاهدان این شرکت آماده واگذاری تعداد بیشتری اشتراک به شهروندان متقاضی است.


سیستان و بلوچستان با گستره ۱۸۸ هزار و ۲۲۲ کیلومترمربع (معادل ۱۱.۵ درصد مساحت کشور) و بیش از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت آخرین استان فاقد شبکه گاز کشور به شمار می‌رود که دولت عزم خود را جزم کرده تا مردم این استان دورافتاده را از گاز شهری برخوردار کند و رنج سال‌ها حمل سیلندرهای گاز مایع را از آنان بزداید.


این طرح، اهداف چندگانه‌ای را دنبال می‌کند که ازجمله آن‌ها می‌توان به گازرسانی به نیروگاه‌ها، صنایع پتروشیمی، واحدهای صنعتی و ساخت خطوط فرعی و شبکه‌های شهری برای مصارف خانگی، تجاری و صنعتی اشاره کرد.


انتهای پیام/

 

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد