خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11361
۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۳:۱۴

نجات جان دو نفر از مجازات حتمی قصاص در زاهدان طی یک هفته

نجات جان دو نفر از مجازات حتمی قصاص در زاهدان طی یک هفته
رئیس شوراهای حل اختلاف استان سیستان و بلوچستان گفت: طی یک هفته گذشته با تلاش اعضای شورای حل اختلاف مستقر در زندان زاهدان دو نفر از مجازات حتمی قصاص رهایی یافتند.

به گزارش اس.بی پرس، به نقل از روابط عمومی شوراهای حل اختلاف استان، حجت‌الاسلام حمیدرضا بندانی اظهار کرد: با تلاش اعضای شورای حل اختلاف مستقر در زندان، پیگیری‌های مدیرکل زندان و  واحد مددکاری، دو نفر از مجازات حتمی قصاص در زاهدان رهایی یافتند.


وی درزمینهٔ جزییات این پرونده‌ها نیز گفت: در پرونده اول فردی به اتهام قتل عمدی در سال ۹۸ بازداشت می‌شود که پس از طی مراحل قانونی، توسط دادگاه کیفری یک زاهدان محکوم‌به قصاص نفس شد.


وی افزود: پرونده  پس از تائید توسط دیوان عالی کشور و استیذان از مقام معظم رهبری در تاریخ ۶ شهریورماه امسال نوبت اجرای حکم گرفت که با پیگیری مدیرکل زندان‌های استان، اعضای شورای حل اختلاف واحد مددکاری در زمان اجرای حکم، اولیای دم از حق قانونی خود گذشت کرده و رضایت خود را اعلام کردند.


بندانی ادامه داد: پرونده به دادگاه کیفری یک برای صدور حکم از جنبه عمومی ارسال شد.


رئیس شوراهای حل اختلاف استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در پرونده دوم نیز که فردی به اتهام قتل عمدی در سال ۹۷  بازداشت‌شده که این پرونده نیز مراحل قانونی و صدور رأی را طی کرده بود، متهم  توسط دادگاه کیفری یک زاهدان به قصاص محکوم شد.


وی ادامه داد: با پیگیری مسئولین زندان و اعضای شورای حل اختلاف مستقر در زاهدان، ولی دم از حق قانونی خود گذشت کرده و با حضور در زندان رضایت قطعی خود را اعلام کرد که پرونده برای صدور حکم از جنبه عمومی به دادگاه کیفری یک ارسال شد.


رئیس شوراهای حل اختلاف استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: سیستان و بلوچستان استانی با ظرفیت بسیار بالا در حوزه صلح و سازش است که تاکنون پرونده‌های بسیار زیادی با موضوعات اختلافات طایفه‌ای منجر به قتل در این استان به سازش رسیده و این مهم با تلاش اعضای شورای حل اختلاف محقق شده است.


 بندانی در ادامه از تلاش اعضای شورای حل اختلاف زندان درزمینهٔ سازش پرونده‌های اخیر قدردانی کرد.


انتهای پیام/

 

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد