خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11366
۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۸:۰۳
ذوالفقاری:

ثبت نام عمومی برای اربعین نداریم

ثبت نام عمومی برای اربعین نداریم
رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: با اعلام دولت عراق، ثبت نام عمومی در بحث مراسم پیاده روی اربعین نخواهیم داشت.

به گزارش اس.بی پرس، آقای حسین ذوالفقاری در حاشیه جلسه ستاد اربعین حسینی در جمع خبرنگاران درباره تعیین تکلیف مراسم پیاده‌روی اربعینی به سمت کربلا افزود: این موضوع از چند ماه قبل در دستور کار مسئولان مربوط در کشور خودمان و کشور عراق قرار گرفت و قرار شد وزارت بهداشت هر دو کشور در این خصوص اعلام نظر کنند و کمیته امنیتی نظامی ستاد اربعین با حضور مسئولان وزارت بهداشت موضوع را بررسی کردند.


وی افزود: درنهایت این پیشنهاد مطرح شد کسانی که دو دوز واکسن کرونا را زده‌اند و بیماری زمینه‌ای ندارند، می‌توانند در اربعین امسال شرکت کنند که ابعاد این موضوع در ستاد کرونا مطرح و قرار شد وزارت بهداشت کشور عراق در این خصوص موافقت و اعلام نظر کند که درنهایت مقرر شد یک دستورالعملی در این خصوص نوشته شود.


رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: با اعلام نظر وزارت بهداشت عراق که سفیر ایران در عراق در آن جلسه حضور داشت درنهایت طرف عراقی موافقت کرد با اعمال نظارت برای سی هزار زائر ایرانی مجوز صادر شود که البته شرایطی دارد و افرادی که دو دوز واکسن را زده‌اند و تست پی سی آرشان ۷۲ ساعت قبل از سفر منفی باشد؛ صرفاً از طریق هوایی می‌توانند در این مراسم شرکت کنند.


وی گفت: بنابراین برای سفر‌های زمینی تحت هیچ شرایطی مجوزی صادر نمی‌شود و مرز‌های عراق بسته خواهد بود و هیچ‌گونه خدماتی در مرز‌ها ارائه نمی‌شود؛ بنابراین مردم از حضور در مرز‌های ایران و عراق در بحث اربعین خودداری کنند.


ذوالفقاری ادامه داد: آن ۳۰ هزار سهمیه نیز طبق بررسی‌ها و تجاربی که داشتیم مقرر شد به موکب دارانی داده شود که طی سال‌های گذشته در عراق خدمات ارائه می‌کردند، بنابراین ما ثبت‌نام عمومی نخواهیم داشت بلکه این سهمیه سی‌هزارنفری به موکب داران داده می‌شود که البته این موکب داران نیز بیش از ۹۵ درصدشان از مردم عادی هستند.

 

انتهای پیام/

 

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد