خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11376
۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۴:۲۹
استاندار:

مرکز کسب و کار و کارآفرینی و سالن آمفی تئاتر در زاهدان افتتاح شد

مرکز کسب و کار و کارآفرینی و سالن آمفی تئاتر در زاهدان افتتاح شد
مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای کسب‌وکار و سالن ۱۵۰ نفره آمفی‌تئاتر مرکز شماره یک فنی و حرفه‌ای زاهدان امروز (سه‌شنبه) با حضور استاندار سیستان و بلوچستان، رئیس شورای هماهنگی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان و جمعی از مدیران مراکز مهارتی افتتاح شد.

به گزارش اس.بی پرس، استاندار سیستان و بلوچستان در این مراسم با تقدیر از تلاش‌های مجموعه آموزش فنی و حرفه‌ای استان برای ارتقای فرهنگ مهارت‌آموزی اعم از بخش‌های دولتی و خصوصی اظهار داشت: کارآفرینی و ایجاد محیط‌های کسب‌وکار برای جوانان این مرزوبوم از الزامات مهم آموزش‌های مهارتی است که تمامی دستگاه‌های مربوطه باید در این خصوص تلاش کنند.


احمدعلی موهبتی گفت: اگر فرهنگ مهارت‌آموزی و خوداشتغالی در سیستان و بلوچستان بالا برود هیچ جوانی بیکار نخواهد بود و در همین راستا مجموعه آموزش فنی و حرفه‌ای باید برای توانمندسازی مهارتی این قشر از جامعه گام‌های اساسی بردارد.


وی افزود: مرکز کسب‌وکار و کارآفرینی با توجه به نیاز استان در حال ارائه آموزش حضوری و مجازی در رشته‌های کسب‌وکار، ایده سازی، بازاریابی فضای مجازی، دوره‌های گردشگری، مهارت‌های کارآفرینی و غیره است.


استاندار سیستان و بلوچستان مهارت‌آموزی را مهم‌ترین گام در حل اشتغال جوانان عنوان کرد و خواستار همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی برای کمک به اشتغال و حل معضل بیکاری شد.


مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم بیان کرد: هدف از راه‌اندازی این مرکز نهادینه کردن فرهنگ کارآفرینی نوآورانه و تقویت و توسعه اکوسیستم کارآفرینی استان است.


خداداد اولیایی گفت: در این مرکز چهار فضای کارگاهی تجهیزات و نیروی آموزشی برای فعالیت شتاب‌دهنده و واحد مشاوره و خدمات کارآفرینی در راستای اجرای ایده‌های نو و استارتانی بر اساس قوانین و ضوابط وجود دارد که برای هر یک از مهارت آموختگان فنی و حرفه‌ای، دانشجویان، دانش‌آموزان، سربازان و همچنین تیم‌های مستقر در مرکز جهت کسب مشاوره، راه‌اندازی و توسعه کسب‌وکار اختصاص‌یافته است.


وی افزود: ازجمله مهارت‌های نرم که در این مرکز به‌صورت رایگان ارائه می‌شود شامل اصول راه‌اندازی کسب‌وکار، بازاریابی فضای مجازی، مهارت‌های کارآفرینی، اصول و فنون مذاکره و همچنین دوره‌های گردشگری سلامت و غیره است.


مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان اظهار داشت: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به این مرکز واقع در خیابان دانشگاه جنب پل روگذر و یا از طریق پرتال جامع سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور از این خدمات رایگان آموزشی بهره‌مند شده و در پایان در صورت قبولی در آزمون گواهینامه بین‌المللی فنی حرفه‌ای دریافت کنند.


همچنین سالن آمفی‌تئاتر مرکز شماره یک آموزش فنی و حرفه‌ای زاهدان با ظرفیت ۱۵۰ نفر با حضور استاندار سیستان و بلوچستان افتتاح شد.

 

انتهای پیام/

 

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد