خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11377
۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۴:۳۸
معاون استاندار:

سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در سیستان و بلوچستان حمایت می‌شوند

سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در سیستان و بلوچستان حمایت می‌شوند
زنگنه گفت: زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری در استان فراهم است و ما با نهایت همکاری از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی حمایت می‌کنیم.

به گزارش اس.بی پرس، ماندانا زنگنه معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان در نشست بررسی و امکان‌سنجی طرح ساخت مجتمع پتروشیمی ایرانشهر اظهار داشت: سیستان و بلوچستان مزیت‌ها و ظرفیت‌های بی‌شمار و بکری برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی دارد و انتخاب این استان به‌عنوان مقصد سرمایه‌گذاری با توجه به وجود بندر شهید بهشتی چابهار و هم‌مرز بودن با ۲ کشور افغانستان و پاکستان بسیار هوشمندانه است.


وی بیان کرد: همه زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری در سیستان و بلوچستان فراهم است به‌جز مسئله آب که مشابه اکثر مناطق کشور با توجه به خشک‌سالی‌های پی‌درپی محدودیت منابع آبی داریم.


معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان به پروژه انتقال آب دریای عمان اشاره کرد و افزود: برای برون‌رفت از این بحران راهکار‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت پیش‌بینی‌شده و برای تأمین پایدار آب به‌ویژه در بخش صنعت و کشاورزی پروژه انتقال آب دریا با جدیت باید پیگیری و اجرایی شود.


وی بابیان فعالیت‌های مثبت پنجره واحد سرمایه‌گذاری سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: پروژه‌های بزرگ سرمایه‌گذاری ازجمله کارخانه‌ها طلا و مس، پروژه پرورش میگو، پروژه کاشت میوه‌های گرمسیری و ساخت پایانه صادراتی ازجمله پروژه‌هایی هستند که با حمایت مجموعه پنجره واحد سرمایه‌گذاری در این استان اجرایی شدند.


در پایان این نشست با توجه به نظر موافق کارگروه برای اجرای این طرح مقرر شد سرمایه‌گذار پروژه ساخت مجتمع پتروشیمی ایرانشهر پس از جانمایی و تکمیل مطالعات زیست‌محیطی و اخذ استعلامات مربوطه برای تأمین آب مصرفی پروژه، با شرکت آب و فاضلاب در مورد تصفیه پساب فاضلاب شهر ایرانشهر مشارکت کند.


انتهای پیام/

 

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha