خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11391
۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۰:۰۴
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان :

واکسیناسیون گروه‌ سنی بالای ۲۸ سال در سیستان‌ و بلوچستان آغاز شد

واکسیناسیون گروه‌ سنی بالای ۲۸ سال در سیستان‌ و بلوچستان آغاز شد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: با توجه به شرایط منطقه از امروز گروه سنی بالای ۲۸ سال متولدین ۷۲ و قبل از آن و دانشجویان می‌توانند برای دریافت واکسن کرونا به مراکز تجمیعی واکسیناسیون در مناطق زیرپوشش این دانشگاه مراجعه کنند.

به گزارش اس.بی پرس، محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بابیان اینکه خوشبختانه واکسن کرونا به تعداد کافی برای تزریق به جامعه هدف وجود دارد اظهار داشت: از همه واجدان شرایط دریافت واکسن تقاضا داریم که برای تزریق این واکسن مراجعه کنند تا ایمنی نسبی در جامعه ایجاد شود.


وی با اشاره به اینکه واکسیناسیون معلمان و اساتید دانشگاه تقریباً انجام‌شده و تعدادی از آنان باید نسبت به تزریق دُز دوم واکسن خود اقدام کنند افزود: توافق شده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تجهیزات لجستیکی را برای انجام این واکسیناسیون در مناطق عشایری و سیار فراهم کند.


به گفته معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان با فوت پنج نفر دیگر در شبانه‌روز گذشته شمار فوتی‌های کرونا در سیستان و بلوچستان به ۲ هزار و ۴۸۶ نفر رسید.


دکتر قاسم میری علی‌آباد افزود: همچنین با افزوده شدن ۲۹۰ مورد جدید کرونا در سیستان و بلوچستان طی ۲۴ ساعت گذشته شمار مبتلایان این ویروس در استان به ۱۲۰ هزار و ۲۲۲ نفر رسید.


وی بابیان اینکه ۳۳۵ بیمار حاد تنفسی و ۱۱۲ بیمار مبتلابه کرونا در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان تحت درمان قرار دارند ادامه داد: از مردم درخواست می‌شود در صورت امکان و نداشتن ضرورت در خانه بمانند و چنانچه از خانه بیرون می‌روند اصول بهداشتی و آداب تنفسی را به‌خوبی رعایت کنند.


انتهای پیام/

 

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha