خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11393
۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۰:۱۵
معاون بهبود تولیدات گیاهی:

۱۲۰۰ تن میوه گرمسیری چیکو در سیستان و بلوچستان برداشت شد

۱۲۰۰ تن میوه گرمسیری چیکو در سیستان و بلوچستان برداشت شد
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: یک هزار و ۲۰۰ تن میوه گرمسیری چیکو از سطح ۱۵۰ هکتار از باغات این استان برداشت شد.

به گزارش اس.بی پرس، امان‌الله طوقی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: چیکو به‌عنوان میوه گرمسیری در سطح ۲۳۱ هکتار از باغات میوه سیستان و بلوچستان کشت می‌شود.


وی بابیان اینکه چیکو محصول گرمسیری عمدتاً در شهرستان‌های چابهار، سرباز، کنارک و قصر قند تولید و روانه بازار مصرف می‌شود افزود: این محصول بعد از برداشت به‌صورت تازه خوری به مصرف می‌رسد و بازارپسندی خوبی هم دارد.


سیستان و بلوچستان با دارا بودن شرایط آب و هوایی تقریباً استوایی، گرم و مرطوب خواستگاه متنوع‌ترین میوه‌های گرمسیری کشوراست به‌طوری‌که در تولید برخی میوه‌ها در ایران بی‌رقیب است.


چیکو یکی از درختان میوه مناطق گرمسیری است که در شهرستان‌های  جنوب سیستان و بلوچستان به دلیل شرایط اقلیمی گرم و مرطوب به‌خوبی رشد می‌کند که هم مصرف خوراکی و هم دارویی دارد.


درخت چیکو رشد نسبت کمی دارد ولی دارای عمر طولانی و در مقابل بادهای شدید نیز مقاوم است و خشک‌سالی متوالی را به‌خوبی تحمل می‌کند و ازنظر تحمل به میزان شوری خاک نیز مشابه درختان خرما است.


میوه چیکو به ۲ شکل گرد و تخم‌مرغی است که در زمان نارس بسیار سفت و غیرقابل‌مصرف بوده و طعم شیرینی آن شبیه گلابی است هم تازه خوری دارد و هم در تهیه شیرینی، سالاد و دسر مورداستفاده قرار می‌گیرد.


میوه درخت چیکو مصرف خوراکی دارد اما از بخش‌های مختلف آن مثل گل‌ها، برگ‌ها، میوه نارس، پوست و بذر چیکو نیز به‌عنوان دارو استفاده می‌شود.


انتهای پیام/

 

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha