خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11412
۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۱۴:۵۱

پاسخ آموزش‌وپرورش به اعتراض استخدامی کارنامه سبزها

پاسخ آموزش‌وپرورش به اعتراض استخدامی کارنامه سبزها
رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش‌وپرورش درباره اعتراض کارنامه سبزها گفت: معرفی داوطلبان به مراکز مصاحبه و بررسی مدارک حقی برای استخدام ایجاد نمی‌کند.

به گزارش اس.بی پرس، ناصر سلیمان زاده؛ در خصوص اعتراض داوطلبان آزمون استخدامی پیمانی سال 1399 تحت عنوان «کارنامه سبزها» در 3 بند، جهت تنویر افکار عمومی، توضیحاتی  به شرح زیر ارائه داد.


وی اظهار کرد:  تمامی فرآیندهای برگزاری آزمون‌های استخدامی آموزش‌وپرورش بر عهده سازمان سنجش آموزش کشور است و تحت نظارت سازمان اداری و استخدامی کشور انجام می‌شود.


سلیمان زاده گفت: در قوانین استخدامی کشور تعریفی برای عبارت «کارنامه سبز» یا عناوین مشابه دیگر وجود ندارد. و مطابق ماده (44) قانون مدیریت خدمات کشوری، به¬کارگیری افراد در دستگاه‌های اجرایی صرفاً پس از پذیرفته شدن در امتحانات عمومی و نیز امتحان یا مسابقه تخصصی امکان¬پذیر است.


رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش‌وپرورش بیان کرد: شرایط و ضوابط مربوط در «دفترچه راهنمای هشتمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور» و «دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای استخدام افراد در دستگاه‌های اجرایی» به‌صراحت اعلام و در آبان ماه 1399 جهت اطلاع کلیه داوطلبان از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، منتشرشده است.


وی افزود: بر این اساس داوطلبان شرکت‌کننده در امتحان مذکور، با علم و آگاهی کامل از شرایط و ضوابط اعلام‌شده، اقدام به ثبت‌نام و شرکت در آزمون نموده‌ و در راستای صیانت از حقوق سایر داوطلبان آزمون مذکور، رعایت کلیه شرایط و ضوابط آزمون برای همه داوطلبان شرکت‌کننده الزامی است.


سلیمان زاده گفت: مطابق مقررات مربوطه، معرفی داوطلبان جهت انجام مصاحبه استخدامی، از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، منوط به کسب حدنصاب نمره در آزمون کتبی (مجموع 40 درصد نمرات حیطه عمومی و 60 درصد نمرات حیطه تخصصی با احتساب ضریب 4/1 بومی) بوده و انتخاب افراد پذیرفته‌شده به ترتیب نمرات مکتسبه، با در نظر گرفتن سهمیه¬‌های قانونی (ایثارگران و افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور) و با رعایت سایر قوانین و مقررات جاری صورت می‌پذیرد.


رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش‌وپرورش ادامه داد: افراد پس از انجام مصاحبه تخصصی، بر اساس مجموع نمره کل نهایی آنان با وزن (70) درصد برای آزمون کتبی و (30) درصد برای مصاحبه استخدامی و با در نظر گرفتن سهمیه‌های قانونی به تعداد یک برابر ظرفیت پذیرش (نفر اصلی) در شغل محل انتخابی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور به‌عنوان «قبول نهایی» به آموزش‌وپرورش معرفی‌شده تا بعد از «تأیید صلاحیت‌های عمومی گزینش» و «شرکت در دوره مهارت‌آموزی دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی» از ابتدای سال تحصیلی 1401-1400 استخدام شوند.


سلیمان زاده تصریح کرد: تمام پردازش‌های انجام‌شده بر روی نمرات و «کسب نمره حدنصاب»، برای همان «کد شغل محل انتخابی» اعتبار داشته و صدور کارنامه در مرحله اول، از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، برای معرفی داوطلبان به مراکز مصاحبه و بررسی مدارک، صرفاً جهت اطلاع داوطلب بوده و هیچ حقی برای استخدامی فرد ایجاد نمی‌کند.

 

علاوه بر آن، تمام فرآیند برگزاری آزمون از ثبت‌نام تا اعلام نتیجه نهایی، با سازمان سنجش آموزش کشور و با نظارت سازمان اداری و استخدامی کشور صورت گرفته و آموزش‌وپرورش، هیچ دخالتی در «قبولی» یا «مردودی» افراد ندارد.


وی افزود: به استناد تبصره یک ماده (24) دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای استخدام افراد در دستگاه‌های اجرایی (بخشنامه شماره 9757/93/200 مورخ 19 مهرماه 1393 معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور)، درج اطلاعات افراد پذیرفته‌نشده دارای حدنصاب نمره و نتایج امتحان مشترک در سامانه امتحانات، حقی برای افراد جهت استخدام در دستگاه‌های اجرایی ایجاد نمی کند؛ بنابراین حقی از افراد تضیع نشده و اگر داوطلبی نسبت به نتیجه آزمون خود اعتراض داشته، می‌تواند در زمان تعیین‌شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، اعتراض خود را ثبت و پیگیری نماید.


وی تصریح کرد: در ضمن با توجه به این‌که با انتخاب شغل-محل جدید، امتیاز افراد به لحاظ «ضریب بومی» تغییر می‌کند، امکان تکمیل ظرفیت برای این آزمون وجود ندارد.

 

به همین علت، سهمیه باقی‌مانده از برخی شغل-محل‌ها به آزمون استخدامی سال جاری منتقل‌شده است.

 

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد